Emlak Konut GYO Güngören kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı!

Emlak Konut GYO Güngören kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı!Emlak Konut GYO tarafından ihale edilen  İstanbul Güngören Tozkoparan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi'nin sözleşmesi, yüklenici Egemen İnş. ve Tic. A.Ş. - İmaj Altyapı Üst Yapı San ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı ile imzalandı.


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında  imzalanan "Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü" çerçevesinde Bakanlık adına Emlak Konut GYO tarafından ihale edilen İstanbul Güngören Tozkoparan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici Egemen İnş. ve Tic. A.Ş. - İmaj Altyapı Üst Yapı San ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı ile 31 Ağustos tarihinde imzalandı. 

Emlak Konut GYO Güngören kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı!

İstanbul Güngören Tozkoparan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi'nin sözleşme bedeli 169 milyon 490 bin TL olarak belirlendi. 

Emlak Konut GYO Güngören kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı!

Bakanlık devreye girmişti

Yeni imar planlarında 944 ada 498 parselde inşaatı bitirilme aşamasına gelen 1. etap ile 1102B bloklarının yer aldığı alandaki eski yapıların yıkılmasıyla birlikte ortaya çıkan alan için yapımı başlamak üzere olan 2.etap ‘konut’ alanı şeklinde tanımlandı. 

Mahkeme kararı kapsamında konut alanında emsale ilişkin inşaat bölgesinin yüzde 5'inin ticari için kullanılabileceğine ilişkin notunun iptaline karar verildi.  Onun yerine, riskli alanın geneliyle ilgili Emlak Konut GYO tarafından hazırlanan projede bölge nüfusunun günübirlik ihtiyaçlarının giderilmesi için zemin veya açığa çıkan bodrum kat seviyesinde kuaför, terzi gibi dükkanların yapılabileceğine ilişkin düzenlemeler de öngörüldü. 

Emlak Konut GYO Güngören kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı!

Özel mülkiyetteki bazı binalar yıkılıp kamulaştırılarak yapılacak 20 metre en kesitli yol da yüksek kamulaştırma maliyeti gerekçesiyle iptal oldu. Konut alanında emsalin 2 ve 1.70 şeklinde olması kararı alındı. Yüksekliğin de 9 kat ve 7 kat olmana ilişkin karar alındı.

Emlak Konut GYO Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı!

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com