27 / 05 / 2022

Emlak Konut'tan 12 dev ihale geliyor!

Emlak Konut'tan 12 dev ihale geliyor!

Bu yılın ilk çeyreğinde 2 milyar 878 milyon TL değerinde, 2833 adet bağımsız bölümle rekor satışa imza atan Emlak Konut 12 yeni ihalenin hazırlığına girdi. Emlak Konut bu yıl İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli'de toplam 12 ihale yapacak. İşte yeni ihalelerin tüm detayları...Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 2017 yılını adeta rekor yılı ilan etti. İlk çeyrekte kırdığı kar rekoru ile adından söz ettiren firma şimdi de 12 yeni ihaleye hazırlanıyor.


Emlak Konut'un hazırlık aşamasında olduğu İstanbul'da 8, Ankara'da 1, İzmir'de 1 ve Kocaeli'de 2 ihalesi bulunuyor. 


Galatasaray Riva arazisi bu yıl ihaleye çıkıyor

Emlak Konut İstanbul'un Esenyurt, Avcılar, Başakşehir, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Beykoz ve Şişli ilçelerinde ihaleye çıkacak. 


Galatasaray camiasının merakla beklediği Galatasaray Riva projesinin bulunduğu arsa bu yıl Emlak konut tarafından ihaleye çıkarılacak. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek proje ilgili olarak "Ekim yada kasıma doğru Riva ve Florya'da ilk adımı atarız." şeklinde açıklama yapmıştı. Projenin bu yıl başlaması bekleniyor.'' dedi.


Konak'a yeni proje

Emlak Konut'un hazırlık aşamasında olduğu ihaleler arasında  İzmir  Konak da bulunuyor. Firma Konak'ın Kuruçay-Umurbey bölgesinde yeni proje geliştirecek. 


Çankaya Mühye'ye Emlak Konut imzası

Emlak Konut geçtiğimiz yıllarda  Ankara  Çankaya Mühye'de arsa satışı karşılığı gelir paylaşım işi ihalesi ile bölgede Başkent Emlak Konutları'nı hayata geçirmişti ve proje büyük ilgi görmüştü. Firma aynı bölgede ihale hazırlığı içerisinde.


Kocaeli'ye 2 dev proje

Kocaeli bölgesinde de bir çok yatırımı bulunan Emlak Konut, bölgede bu yıl 2 ihale yapacak. Kocaeli Körfez ve Gebze ilçelerinde yeni proje hayata geçirecek firma bölgeye yeni soluk getirecek. 


Kocaeli Körfez Yarımca'da inşa edilecek projenin detayları belli oldu. Körfezkent ticaret projesi olarak adlandırılan proje kapsamında 40 adet konut, 24 adet ofis, 37 adet dükkan, 1 adet düğün salonu, 1 adet poliklinik, 2 adet sağlık ocağı ve 1 adet kreş inşa edilecek. Ruhsatı alınan proje 6 bloktan oluşacak. 


Emlak Konut'tan 12 dev ihale geliyor

1-) İstanbul/Esenyurt/Hoşdere

2-) İstanbul/Avcılar/Kapadık

3-) İstanbul/Başakşehir/Kayabaşı

4-) İstanbul/Başakşehir/Hoşdere

5-) İstanbul/Küçükçekmece/Halkalı

6-) İstanbul/Zeytinburnu/Beştelsiz

7-) İstanbul/Beykoz/Riva

8-) İstanbul/Şişli/Teşvikiye

9-) Ankara/Çankaya/Mühye

10-) İzmir/Konak/Kuruçay-Umurbey

11-) Kocaeli/Körfez/Yarımca

12-) Kocaeli/Gebze/GüzellerEsra Nur AÇKI/Emlakkulisi.com