Emlak Konut'tan 8 dev ihale!

Emlak Konut'tan 8 dev ihale!


Emlak Konut 2017 yılında gerçekleştireceği gelir paylaşım ihaleleri ve anahtar teslim ihalelerini açıkladı. Emlak Konut'tan bu yıl 8 dev ihale geliyor.


Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO 2017 hedeflerini 2017'nin başında açıklamıştı.  Emlak Konut GYO bu yıl gelirlerini arttırarak 8 milyar TL değerinde satış gerçekleştirmeyi hedefliyor.


2016 yılı için net karını yüzde 90 oranında arttırarak 1 milyar 800 milyon TL net kar açıklamayı öngören Emlak Konut GYO önümüzdeki yılın sonunda karlılığını koruyarak 1 milyar 800 milyon TL’lik başarısını tekrarlamayı amaçlıyor.


Emlak Konut GYO bu yıl içinde gerçekleştireceği arsa ihalelerini açıkladı. 2017'de arsa ihalelerine ara vermeyen Emlak Konut gelir paylaşımı ihalelerinde Galatasaray Florya ve Galatasaray Riva arsalarını da ihaleye çıkıyor. 


Gelir Paylaşım İhaleleri:

1) İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz 

2) İstanbul Küçükçekmece 2. Etap 1. Kısım 

3) İstanbul Şişli Teşvikiye

4) İstanbul Başakşehir İkitelli

5) İstanbul Bakırköy Florya (Gs Arsası)

6)  İzmir  Tariş Arsaları

7) İstanbul Beykoz Riva (Gs Arsası)


Anahtar Teslim İhaleleri:

1) Kocaeli Körfez Ticaret


Öznur YASLI / Emlakkulisi.comHaber Habertürk Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı 


Emlak Konut, 2017'de 8 ihale gerçekleştirecek. 1 milyon 438 bin metrekare büyüklüğündeki arsaların ekspertiz değeri 3 milyar 40 milyon TL olarak belirlendi 


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) 2017 yılı içerisinde yapılması planlanan ihaleleri açıkladı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre, Emlak Konut bu yıl 7'si gelir paylaşımı ile, biri de anahtar teslim olmak üzere 8 ihale gerçekleştirecek. Toplam 1 milyon 438 bin metrekare büyüklüğündeki arsaların ekspertiz değeri KDV hariç 3 milyar 40 milyon TL olarak belirlendi. İstanbul'da Zeytinburnu Beştelsiz, Küçükçekmece, 

Şişli Teşvikiye ve Başakşehir İkitelli arsalarında ihaleye çıkacak Emlak Konut ayrıca Galatasaray'ın Riva ve Florya'daki arsalarının da ihalesini bu yıl gerçekleştirecek. Şirket, bu yıl İstanbul haricinde Tariş'in İzmir'deki arsalarında gelir paylaşımı modeli ile, Kocaeli Körfez Ticaret arsası üzerinde anahtar teslimi kapsamında ihale yapacak. Arsa alanı 11 bin 966 metrekare büyüklüğünde Kocaeli Körfez Ticaret arsasının ekspertiz değeri 5 milyon 961 bin 185 lira olarak belirlendi. 


GS ARSALARI 517 MİLYON TL 


Emlak Konut'un KAP'a yaptığı açıklamaya göre, Galatasaray'ın Riva ve Florya'daki arsalarının ekspertiz değeri KDV hariç 517 milyon TL. Riva'daki 869 bin 522 metrekare büyüklüğündeki arsanın ekspertiz değeri 396 milyon 12 bin TL, 49 bin 274 metrekare büyüklüğündeki Florya arsasının değeri de 121 milyon 54 TL olarak belirlendi.


Habertürk