Emlak Konut’un Ağustos ayı satışları yükseldi!

Emlak Konut’un Ağustos ayı satışları yükseldi! Emlak Konut’un Ağustos ayı satışları yükseldi!

Emlak Konut’un ağustos satışları indirim kampanyasıyla sert yükseldi, şirketin sadece ağustosta elde ettiği satış geliri ilk yedi ayın üzerine çıktı.Emlak Konut’un ağustos satışları indirim kampanyasıyla sert yükseldi, şirketin sadece ağustosta elde ettiği satış geliri ilk yedi ayın üzerine çıktı. Emlak Konut, Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamaya göre, ağustosta ön satışlar dahil 2 bin 547 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştirirken, bunların KDV hariç peşin satış değeri 1.96 milyar lira oldu.


Şirket, ocak-temmuz döneminde ise 1.77 milyar lira değerinde 2 bin 839 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştirmişti. Emlak Konut, gayrimenkul piyasasındaki bekleme eğilimini kırmak ve satışları artırmak için ağustos boyunca 30 farklı projede peşinat ve faiz indirimine yönelik kampanya düzenlemişti. Şirket, yoğun talep nedeniyle kampanya süresini 31 Aralık 2016’ya kadar uzattı.


Cumhuriyet Bu haber Para Dergisi'nde şu şekilde yer aldı!


"Emlak Konut GYO için 3,90 TL hedef fiyat ile 'al' önerisi veriyoruz. Şirket ağustosta 2 bin 547 adet bağımsız bölüm satışı ve bin 960 milyon TL satış hasılatı elde etti. Bu değerler 2015 ağustosa göre sırasıyla yüzde 143 ve yüzde 286 büyümeye işaret ediyor. Yılbaşından itibaren ise 5 bin 386 bağımsız bölüm satışı ve 3 milyar 731 milyon TL hasılat sırasıyla yüzde 22 ve yüzde 9 daralma anlamına geliyor.

Bu yıl 11 bin bağımsız birim satışı ve 7,6 milyar TL hasılat hedefi bulunan şirket, ağustos itibarıyla yıllık hedeflerinin hemen hemen yarısını gerçekleştirdi. Ağustostaki güçlü satış verilerinin kolaylaşan finansman olanakları nedeniyle önceki aylarda ertelenen taleple desteklendiğini düşünüyoruz, ikinci yarıda planlanan yeni proje lansmanları ve mevcut kampanyanın uzatılması, satış performansını destekleyecek."


Para