26 / 05 / 2022

En çok İstanbul'daki TOKİ projeleri merak edildi!

En çok İstanbul'daki TOKİ projeleri merak edildi!

TOKİ, geçtiğimiz yıl sosyal medya üzerinden gelen 179 bin 479 soruları yanıtladı. TOKİ'nin İstanbul'daki yeni projeler ve satış detayları oldu.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresinin (TOKİ), sosyal medya hesaplarına geçtiğimiz yıl gelen sorulardan il bazında en çok merak edileni İstanbul'da bulunan yeni projeler ve satış detayları açıklandı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı vatandaşların sosyal medya üzerinden sorduğu sorulara cevap verdi.

İdarenin geçtiğimiz yıl sosyal medya platformları Twiter, Facebook ve Instagram üzerinden gelen 179 bin 479 soruları yanıtlandırdı.

TOKİ'ye ocak ayında 7 bin 829, Şubat'ta 6 bin 660, Mart'ta 15 bin 377, Nisan'da 21 bin 154, Mayıs'ta 14 bin 772, Haziran'da 14 bin 797, Temmuz'da 28 bin 200, Ağustos'ta 12 bin 521, Eylül'de 19 bin 496, Ekim'de 8 bin 449, Kasım'da 10 bin 466, Aralık'ta 19 bin 776 soru soruldu.

Vatandaşlar, ülke genelinde TOKİ'den en çok İstanbul'daki yeni projeler ve satış detayları hakkında bilgi talebi yaptı. İstanbul'dan sonra en çok merak edilen iller ise Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Bursa ve Hatay olarak açıklandı.

50 bin sosyal konut soruları arttırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Mart 2019 tarihinde açıkladığı 50 bin Sosyal Konut Projesi, TOKİ'ye gelen soruları artırdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonu tarafından gerçekleştirilen projenin açıklanmasıyla, mart ve nisan aylarında 36 bin 531 soruya cevap verildi. Vatandaşlar, çoğunlukla başvuru şartlarının detayları hakkında sorular sordu.

638 bin başvurunun yapıldığı kampanyanın ardından ise çoğunlukla kura tarihleri hakkında bilgi talep etti.

TOKİ'nin gerçekleştirdiği indirim kampanyaları döneminde ise en çok kampanyaların detayları merak edildi.

Yeni projeler için soru yağmuru

TOKİ'ye gelen soru kategorilerinin en başında yeni projeler yer alıyor. Vatandaşlar çoğunlukla yaşadıkları illerde yapılacak yeni projeler hakkında bilgi sahibi olmak istedi.

Yeni projelerden sonra ise vatandaşlar, daha çok satışa sunulan projelerin detayları ve başvuru şartlarıyla ilgili bilgi aldı.

TOKİ'den konut sahibi olanlar ise yapımı süren konutlarının teslim tarihleri hakkında soru sordu.  TOKİ  konutlarında yaşayanların soruları da cevapsız bırakılmazken, vatandaşların istekleri, önerileri ve şikayetleri ilgili birimlere iletildi.

TOKİ ayrıca sosyal medyada verdiği bu hizmet dolayısıyla birçok kişiden teşekkür mesajı da aldı.