En düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0.98’e indi!

En düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0.98’e indi!

Yaklaşık üç buçuk ay sonra en düşük konut kredisi faiz oranı değişti. Kuveyt Türk Bankası yüzde 0.98 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırmaya başladı...Kuveyt Türk Bankası bugün itibariyle dev bir konut finansmanı kar payı indirimi gerçekleştirdi. Banka yaklaşık üç buçuk aydır en düşük konut kredisi faiz oranı seviyesi olan yüzde 0.99’un altına indi. Söz konusu faiz oranı ile kamu bankalarının altında faiz oranı sunan tek özel banka oldu. 

Kuveyt Türk bugün uyguladığı kar payı indirimi sonrasında konut finansmanı oranlarını tüm vadeler için yüzde 0.98 olarak uygulamaya başladı. Ayrıca banka, Kredili Hayat, BES ve 3 adet otomatik fatura talimatı ürünlerinin bankamızdan kullanılması durumunda yüzde 0.95 kar payı oranı sunuyor. 

Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank ağustos başı itibariyle konut kredisi faizlerini yüzde 0.99’a indirmişti. Bugün itibariyle Kuveyt Türk bu seviyenin altına inerek yüzde 1’in altında kar payı ile konut finansmanı sunan tek özel banka oldu. 

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Hesaplama 

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Kuveyt Türk Bankası’ndan kampanyalı yüzde 0.95 kar payı oranı ile konut finansmanı hesaplama yapıldığında 100.000 TL tutarlı finansmanın aylık taksitleri 1.400 TL oluyor. Finansmanın toplam geri ödemesi ise 168.000 TL’ ye karşılık geliyor.    

Dar gelirliye ucuz konut kredisi kampanyası 7 soruda tüm detaylarıyla!