En düşük konut kredisi faiz oranı kaç oldu?

En düşük konut kredisi faiz oranı kaç oldu? En düşük konut kredisi faiz oranı kaç oldu?

Bankaların konut kredisi faiz oranı ortalamaları Haziran ayında sonra ilk defa bu hafta konut kredisi faiz indirimi yapılması ile düştü. En düşük konut kredisi faiz oranı kaç oldu?İçerisinde bulunduğumuz hafta itibari ile İNG Bank, Akbank ve Türkiye Finans konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. İndirimlerden sonra haziran ayından günümüze  kadar bankalarına konut kredisi faiz oranı ortalamaları ilk defa düşüş yönüne geçti. Hala masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranını sunan bana yüzde 1.98 oranı ile Ziraat Bankası olmaya devam ediyor.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Konut kredisi düşünüldüğünde akla gelen ilk bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası masraflar hariç en düşük tabela konut kredisi faiz oranını sunuyor. Bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.67 seviyesinde olmasına rağmen Ziraat Bankası % 1.98 konut kredisi faiz oranları uyguluyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası 100 bin TL'ye kadar olan konut kredileri için yüzde 1.98 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. 100 bin TL ile 500 bin TL arası kullandırımlar için ise yüzde 2,09 faiz oranı uyguluyor. 500 bin TL üzeri kullandırımlar için ise yüzde 2,18 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankasından 250 bin TL için 120 ay vadeli konut konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık ödeme miktarı 5 bin 470 TL , toplam geri ödeme tutarı ise 656 bin 400 TL oluyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Masrafları

Ziraat Bankası konut kredisi dahilinde asgari 498 TL azami 1798 TL arasında ekspertiz ücreti, ortalama 130 TL ipotek tesis ücreti ve zorunlu olarak uygulanan konut ve hayat sigortası için de ortalama 180 TL masraf talep ediyor.

 

Üç banka konut kredi faizini indirdi!