Kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri yüzde 0.98’e indi!

Kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri yüzde 0.98’e indi! Kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri yüzde 0.98’e indi!

Konut kredisi faiz oranları hızla düşmeye devam ederken bir indirim haberi de kentsel dönüşüm kredilerinden geldi. Kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 0.98’e indi...Merkez Bankası’nın politika faizlerini Eylül ayında ikinci defa düşürmesinin ardından kredi faizleri hızla düşmeye devam ediyor. Kredi faiz indirimleri kentsel dönüşüm kredilerini etkiledi. Kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları yüzde 0.98’e indi.

VakıfBank’ın konut kredisi faiz oranlarında gerçekleştirdiği indirim sonrasında devlet desteği ile beraber kentsel dönüşüm konut kredisi faizi yüzde 0.98’e düştü. En uygun konut kredisi seviyesi yüzde 0.99 olmaya devam ederken devlet destekli dönüşüm kredisi oranları daha da düşük seviyeye inmiş oldu?

Kentsel Dönüşüm Devlet Desteği Ne Kadar?

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü dahilinde 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.39 konut kredisi faiz oranı uyguluyor. Bu orana ek olarak devlet tarafından A sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.41, B sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.37, standart konutlara da yüzde 0.33 oranında destek sağlanıyor.

Devlet desteği dahil kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları A sınıfı verimli konutlar için yüzde 0.98, B sınıfı verimliliğe sahip konutlar için yüzde 1.02, standart konutlar için ise yüzde 1.06 oluyor.

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Hesaplama

VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü kapsamında devlet desteği ile beraber A sınıfı verimliliğe sahip mesken için 125.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 10 yıl vadede aylık ödemeleri yaklaşık 1.780 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 213.000 TL’ ye karşılık geliyor.

Kentsel dönüşümde kira yardımı nasıl alınır?

Kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri yüzde 1’in altına indi!