Kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri yüzde 1.08’e indi!

Kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri yüzde 1.08’e indi! Kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri yüzde 1.08’e indi!

Kentsel dönüşüm kapsamında devlet kira desteği ya da konut kredisi faiz desteği sunuyor. Kentsel dönüşüm konut kredisi faiz desteği almak isteyen vatandaşlara yüzde 0.41’e kadar destek sağlanıyor.Kamu bankalarının konut kredisi faiz indirimi sonrasında kentsel dönüşüm konut kredisi faizleri de düştü. VakıfBank kentsel dönüşüm için konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.08’e kadar indirdi.

Kredipazarı'nda yer alan habere göre; Konut kredisi kullanımları için kamu bankalarında vade süreleri 15 yıla kadar çıksada kentsel dönüşüm konut kredisi için vade süresi halen azami 10 yıl olarak uygulanmaya devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Faizler VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü dahilinde 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.49 konut kredisi faiz oranı uyguluyor. Bu orana ek olarak devlet tarafından A sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.41, B sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.37, standart konutlara da yüzde 0.33 oranında destek sağlanıyor.

Devlet desteği dahil kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları A sınıfı verimli konutlar için yüzde 1.38, B sınıfı verimliliğe sahip konutlar için yüzde 1.42, standart konutlar için ise yüzde 1.46 oluyor.

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Hesaplama

VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü kapsamında devlet desteği ile beraber A sınıfı verimliliğe sahip konut için 100.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 5 yıl vadede taksitleri yaklaşık 2.270 TL, 10 yıl vadede taksitleri 1.490 TL’ ye denk geliyor. 10 yıl vadeli kredinin geri ödemesi ise 179.000 TL oluyor.

Kentsel dönüşüm konut kredisi fırsatları!