En uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar?

En uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar?En Uygun ihtiyaç ve konut kredi faiz oranları ne kadar? En uygun konut kredisi hesaplama ne kadar oluyor? İşte tüm bu soruların cevapları....


Konut kredisi faiz oranları Haziran ortasından itibaren yeniden düşüş göstermeye başladı. Bankaların kredi faiz oranları geçtiğimiz hafta arka arkaya düştü. Konut kredisi indirimlerinin bu haftada devam edip etmeyeceği merakla beklenirken en uygun kredi faiz oranlarını Kredipazarı araştırdı. 17 Haziran itibariyle en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.9, en uygun konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.55 düzeyinde. Her iki oranı da Ziraat Bankası sunuyor.

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranı

En uygun konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası tarafından 100.000 TL’ ye kadar yüzde 1.55 olarak uygulanıyor. 100.000 TL üzerinde ise Ziraat Bankası, kampanyalı konut kredisi için ICBC ve maaş müşterileri için HalkBank yüzde 1.65 faiz oranı ile en uygun konut kredisi faizini sunuyor.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

En uygun konut kredisi üzerinden 100.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 5 yıl vadede aylık taksitleri 2.570 TL, toplam geri ödemesi de 154.000 TL’ ye denk geliyor. 10 yıl vadede ise aylık taksitler 1.840 TL’ ye geri ödeme ise 220.000 TL’ ye karşılık geliyor.
 

Konut kredisi faiz oranlarında indirimler devam ediyor mu?