En uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar Temmuz 2019?

En uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar Temmuz 2019? En uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar Temmuz 2019?

Konut kredisi faiz oranları haftalardır düşmeye devam ediyor. Son indirimlerin ardından en uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?Konut kredisi faiz oranları Haziran ayının ikinci haftasında itibaren düşüşe başladı. Söz konusu dönemde en düşük yüzde 1.55 olan konut kredisi faiz oranları yaklaşık bir buçuk aylık süreçte 6 puan daha geriledi.

Söz konusu süre zarfında tüm kamu bankalarının da içinde bulunduğu 14 banka konut kredisi faizlerinde indirim uygularken faiz oranları ortalaması da yüzde 0.19 puan geriledi.

En uygun konut kredisi faiz oranı güncel olarak tabela faizlerinde Ziraat Bankası’nın uyguladığı yüzde 1.5’e, kampanyalı konut kredisi dahilinde ise Vakıfbank’ın uyguladığı yüzde 1.49’a geriledi. En yüksek konut kredisi faizi ise yüzde 2.58 düzeyinde.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Bankalarından 100.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 5 yıl vadede toplam geri ödeme miktarı 152.000 TL oluyor. Aylık taksitleri ise 2.530 TL’ ye denk geliyor. Aynı tutarda kredi için 10 yıl vadede toplam geri ödeme miktarı 215.000 TL, aylık taksitler ise 1.800 TL’ ye denk geliyor.

Konut kredisi faizleri için gözler Merkez Bankası'nda!

Konut kredisi kullanımı düşüyor!

Konut kredisi kullanmayı düşünen herkesi ilgilendiriyor!