Enerji Verimliliği Haftası'nda beyaz eşyada indirim bayramı!

Enerji Verimliliği Haftası'nda beyaz eşyada indirim bayramı!Beyaz eşyanın dev markaları Enerji Verimliliği Haftası'na indirimle giriyor. Firmalar ocakta tasarruflu ürünlerin indirimli satacak


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın başlattığı 'Beyaz Eşyada Enerji Verimliliği için Verimli İşbirliği' hareketine beyaz eşya firmalarından destek geldi. Arçelik, Vestel, Indesit ve BSH ocak ayı boyunca enerjiyi verimli kullanan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, kurutma makinesi, buzdolabı gibi ürünlerde kampanyalar düzenleyip indirim yapacak.

İKİ AVANTAJ BİR ARADA
Indesit'in bünyesindeki markalar Hotpoint-Ariston, 9-31 Ocak tarihleri arasında düzenleneceği kampanyayla yüksek enerji tasarrufu sağlayan bazı ürünlerini yüzde 50'ye varan indirimlerle tüketiciye sunacak. Kampanya, Luce fırınları, NMTL 1928 buzdolabını, WMG 803 çamaşır makinesini AAQCF 81 U kurutma makinesini kapsıyor. Vestel de enerji verimliliği yüksek beyaz eşya ürünlerinde yüzde 50'ye varan indirim kampanyası başlattı. 15 Ocak'a kadar sürecek kampanya kapsamında eski beyaz eşyalarını Vestel'e getiren tüketiciler, yeni alacakları enerji tasarruflu çamaşır makinesi, buzdolabı ve bulaşık makinesi için yüzde 50'ye varan indirim fırsatından yararlanacaklar. Vestel, yüzde 50'ye varan indirim fırsatına ek olarak 3 ay koşulsuz iade imkanı da sunacak.

'KULLANIMI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ'
Arçelik ise proje çerçevesinde bir ay süreyle dört ana ürün grubundaki en verimli modellerinde indirime gidiyor. Marka yüzde 50 ila 60 düzeyinde enerji verimliliğine sahip buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve klimalarını bin 300 liraya varan indirimler ile tüketiciye ulaştıracak. Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Levent çakıroğlu, 'Enerji verimliliği bizim en önemli önceliklerimizden biri. Tüketiciler nezdinde enerji verimli ürünlerin kullanımını artırmayı hedefliyoruz' diye konuştu.

PAKET 32 MİLYON ABONEYİ İLGİLENDİRİYOR
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji tasarrufu konusunda geniş bir paket hazırlandığını belirterek, bu paketin yaklaşık 32 milyon elektrik abonesini ilgilendireceğini kaydetti. 2010'da tüketilen elektriğin yüzde 25'inin konutlarda tüketildiğini belirten Yıldız, konutlardaki tüketiminin yarısının beyaz eşyalardan kaynaklandığını kaydetti. Taner Yıldız, bu yılın ikinci yarısından itibaren sadece A ve üzeri verimliliğe sahip beyaz eşyaların satılabileceğini bildirdi.
PINAR çELİK/Sabah