26 / 05 / 2022

ERA Türkiye'den Ankara'da gayrimenkul eğitimi!

ERA Türkiye'den Ankara'da gayrimenkul eğitimi!

Gayrimenkul sektöründe en iyiyi hedefleyen ve bu amaçla bünyesinde bulunan Gayrimenkul Akademisi’nde profesyonellere yönelik eğitimlerini aralıksız sürdüren ERA Türkiye, şimdi de Ankaralılara kazancın yolunu gösterdi.Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) eğitim sertifikası verme yetkisi olan ERA Gayrimenkul Türkiye, gayrimenkulde yüksek kazanç garantisiyle kendi işinin patronu olmak isteyen herkese kazancın yolunu gösterdi. 25 Temmuz Salı günü düzenlediği ‘Kurtlar Sofrasında Gayrimenkul Avcılığı’ başlıklı workshop ile sektörün kurumsallaşması ve gayrimenkul danışmanlarına güvenin artması adına yaptığı çalışmalara bir yenisini eklemiş oldu.


Dijital Çağda Gayrimenkul Avcılığı başlıklı eğitimde dijital çağda dünyada ve Türkiye’de emlakçılık konusunda bilgiler veren ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, ‘Dijital Çağ, klasik satın alma döngüsünü ve müşteri deneyim haritasını değiştirdi. Bir gayrimenkul profesyoneline başvuran kişilerin % 52 si önceden araştırmasını yaparak, hatta satın alma kararlarını vererek ve gerekli tüm bilgilere sahip olarak geliyorlar. 40 yaş üzeri internet kullanıcılarının sayısının sadece %20 günümüzde nüfusun yaşlanması paralelinde 10 yılda bu rakam %40’lar seviyesine çıkacağı ön görülüyor. Ev satın alma yaşının ise her geçen gün gençleşmekte olduğunu ve satın almaların %31’inin 25-34 yaş aralığına gerçekleştiğini biliyoruz. Dolayısıyla bu programda amacımız gayrimenkul profesyonellerine dijital çağ da emlak danışmanlığının nereye gittiğini göstererek eksikliklerini tamamlamaktı’ dedi.


Bölgende tek ol başlığıyla eğitime katkı sunan ERA Real Estate Türkiye Franchise Kanal Direktörü Kadir Tümen ise, gayrimenkul danışmanlarına bölgelerinde en iyi olmaları için bir yol haritası çıkartmaya çalıştıklarını ve bölge uzmanlığıyla portföy pazarlama yöntemlerinin anlatılacağı bir eğitim amaçladıklarını belirtti. Tümen, ‘Bir bölgenin en iyi gayrimenkul danışmanı olmanın yolu; hedef pazarı iyi tanımaktan, hedefe yönelik pazarlamayı tam olarak yapmaktan ve hizmet servis kalitesi oluşturmaktan geçiyor. Biz de burada Bölge analizi yaparken gayrimenkul analizi(m2 fiyatları, amortisman süreleri, m2 büyüklükleri, proje, ticari arazi bilgileri) nasıl yapılır? Müşteri profil analizi, iş planı tutundurma ve üretkenlik nasıl sağlanır? Hedef belirlerken izlenmesi gereken yol haritası nedir?


Gibi soruların yanıtlarını aradık’ diyerek, sektörün önemli problemlerinden olan uzman danışman sorununa vurgu yaptı.


3’üncü ve son eğitim olan Doğru Recruiting için Püf Noktaları eğitimini veren ERA Real Estate Türkiye Franchise Geliştirme ve Eğitim gelişim Direktörü Birgül Dalgakıran ise, eğitimde Recruiting’de başarılı sonuçlara ulaşmak nelere bağlıdır? Sorusunun yanıtını aradıklarını belirterek, gayrimenkul danışmanlarının aynı zamanda kalıcılığını sağlayacak recruiting tarzına geçmek için, kişinin hem adayları ile hem de kendisi ile ilgili farkındalıklarını arttırması gerektiğine dikkat çekti. Eğitim sonrası kısaca görüşlerini açıklayan Dalgakıran, ofisler için ortak hedef ve kültür paylaşımının çok önemli olduğunu belirttiği konuşmasına ‘Gayrimenkul Danışmanlarını nasıl bulacaksınız? Onların sizi bulmasını nasıl sağlayacaksınız? Kişilerin ihtiyaçlarını nasıl anlayacaksınız? Recruiting’de süreç yönetiminizi nasıl iyileştirebilirsiniz? Recruiting sırasında ve sonrasında sizi bir adayın gözünde farklı kılacak unsurları sağlamak için neler yapabilirsiniz? Sorularının yanıtını hep birlikte aradık. Kısacası, doğru recruiting için püf noktalarını katılımcılarımız ile paylaşmaya çalıştık’ dedi.


Düzenli eğitim ve seminerleriyle Broker ve Gayrimenkul Danışmanlarına sürekli destek veren ERA, düzenlediği eğitimlerle bugüne kadar 1.400 kişiye sertifika verdi.


Öte yandan; farklı şehir ve lokasyonlardan gelen Brokerlar’ın network yapma fırsatı bulduğu ‘IntERActive Broker Eğitim Programı’nı sektöre kazandıran ERA Türkiye, Brokerları’nın profesyonel eğitim almalarına ve yüksek kalitede hizmet veren ekipler kurup geliştirmelerine de destek veriyor.