Erdoğan Bayraktar Trabzon'a 30 milyon liraya cami yaptırıyor!

Erdoğan Bayraktar Trabzon'a 30 milyon liraya cami yaptırıyor! Erdoğan Bayraktar Trabzon'a 30 milyon liraya cami yaptırıyor!

Çevre eski Bakanı Erdoğan Bayraktar memleketi Trabzon’a 20 bin kişilik cami yapmak için kolları sıvadı Tac Mahal’i andıracak camide piknik ve spor alanları, trafik eğitim parkuru, go-kart pisti, restoran ve 1461 Şehitleri Müzesi bulunacak.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

 

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, 30 milyon liraya cami yaptırıyor. Sözcü'de yer alan habere göre, Bayraktar'ın memleketi Trabzon'un Moloz bölgesinde hayata geçireceği cami, yaklaşık 20 bin kişi kapasiteli olacak. Eski Bakan Erdoğan Bayraktar bu amaçla Trabzon Alemdar Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ni kurdu ve Onursal Başkanı oldu. Cami, Hindistan'daki ünlü Tac Mahal'i andıracak.

‘EN BÜYÜK HAYALİM' DİYORDU

Bayraktar, 2012 yılında dile getirdiği ve “En büyük hayalim” dediği cami projesini, 6 sene sonra hayata geçiriyor. Camide, açık ve kapalı otopark; piknik ve spor alanları, kaykay pisti, trafik eğitim parkuru, go-kart pisti, çocuk oyun alanları, zemin satranç alanı, Trabzon Bazaar adlı alışveriş alanı, süs havuzları, saat kulesi, çay bahçeleri, restoran, kafeterya ve 1461 Şehitleri Müzesi bulunacak. Caminin inşaatının 2019'da tamamlanması bekleniyor.


Caminin yapımını, Bayraktar'ın kurucusu ve onursal başkanlığını yaptığı Trabzon Alemdar Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği üstlendi. 12 kurucusu olan derneğin üyeleri arasında Erdoğan Bayraktar'ın yanı sıra oğulları Oğuz ve Hamdi Bayraktar ile İrfan Altıner, Kâzım Şengöçgel, Mecit Altıner, Mehmet Atmaca, Mehmet Kıroğlu, Mehmet Öztürk, Vahap Kantıoğlu, Fatma Yılmaz ve Mehmet Eroğlu da yer alıyor.