09 / 12 / 2022

Ergün Turan, Antalya Stadyumu'nun inşaatını inceledi!

Ergün Turan, Antalya Stadyumu'nun inşaatını inceledi!

Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Mehmet Ergün Turan, yapımı tamamlanan Antalya'daki yeni stadyumda incelemelerde bulundu. Turan, 10 gün içinde stadın geçici kabulünü yapacaklarını kaydetti.Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Başbakanlık Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğinde inşa edilen 33 bin kişilik Antalya Stadyumu'nda çalışmalarda sona gelindi. 


TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Haacaferoğlu, ve yüklenici firma yetkilileri ile stadyumda incelemelerde bulundu. Ek önce localar, soyunma, ısınma odaları, koridorlarda incelemede bulunan Turan, ardından çimlerin olduğu bölüme indi. Çimler üzerine basan Turan, kaleye ilk şutu atan isim de oldu. İncelemelerini tamamlayan Turan, basm mensuplanna yaptığı açıklamada,  TOKİ  olarak Türkiye'de 18 stadyum yaptıklarını hatırlattı. 


Mersin ve istanbul'da Arena Stadyumu'nun tamamlandığını aktaran Turan, "Şuan 16 stat inşa ediliyor. Bu sayı sadece Türkiye'de değil dünyada ve Avr upa'da konuşulan bir rakamdır. Türkiye'de son 5 yılda yaklaşık 580 bin koltuk kapasiteli stat yapılıyor. Çağdaş normları içinde taşıyan statlar yapıyoruz" dedi. 


Son teknolojileri stat projelerinde uygulamaya çalıştıklarını kaydeden Turan, "Antalya Stadı 25 ayda tamamlandı. 33 bin kişilik kapasitesi var. Türk mühendisliği açısından başarılı bir çalışmadır. Türkiye'nin geleceği ağsından iftar edeceği bir çalışmadır. Şuan stat bitmiş durumdadır. Teknik anlamda çalışmalarımız kaldı. En modern koltuklar takılıyor. 10 gün içinde stadın geçici kabulünu yapmış olacağız. Ondan sonra stadı Gençlik ve Spor Bakanlığı'na teslim edeceğiz. Stat bizim için bitmiştir" dedi. Turan, Avrupa'nın en gelişmiş ülkelerinde dahi Türkiye'deki kadar spor yatırımlarının yapılmadığını vurguladı.


Akdeniz'de Yeni Yüzyıl
Geri Dön