Erpiliç Bolu’ya sağlık kasabası kuruyor!

Erpiliç Bolu’ya sağlık kasabası kuruyor!

Türkiye’deki sağlık turizmi potansiyelini gören Erpiliç, 5 ortağıyla birlikte Bolu’ya sağlık turizmi kasabası kuruyor. 250 milyon dolar yatırım yapılacak tesisle Bolu’ya yılda 2 milyon turist çekilmesi planlanıyor.


Sağlık turizmi alanında faaliyet gösterecek Türkiye'nin ilk tatil kasabası Narven Termal Kasaba Bolu’da kuruluyor. Proje, tavukçuluk sektörünün önemli firmalarından Erpiliç, Rehber Yeminli Mali Müşavirlik, Çarıkçı Grup, GLS Lojistik ve Nalçacılar tarafından 250 milyon dolarl yatırımla gerçekleşecek. 


Yeni trend doğa tatili


Tesis, yılda 2 milyon konaklama sağlayarak Bolu turizmini iki katına çıkaracak. 2019'da tamamlanması planlanan Narven’in bölgede yaşayan 800 kişiye istihdam sağlamasının yanı sıra her yıl Bolu ekonomisine 100 milyon TL'lik katkı sağlaması bekleniyor. Hisseli gayrimenkul sistemi ile satış gerçekleştiren Narven’de daire fiyatları metrekare büyüklüklerine göre 7 bin TL ile 25 bin TL arasında değişiyor. Narven Termal Kasaba'nın tanıtım toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Narven Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ericek, “Son dönemde trend doğaya dönük tatil. İnsanlar artık güneş, deniz, kum tatilinden farklı olarak her mevsim tatil yapacakları alternatif lokasyonlar arıyorlar. 2013'te seyahatlerin yüzde 40’ı sağlık odaklı gerçekleştirilmiş. İşte Narven bu arayışa cevap verecek bir sağlık ve tatil kasabası" dedi. 


Hedef Avrupalı yaşlılar


Narven İcra Kurulu Başkanı Halit Yıldız da Narven’de Türk halkının yanı sıra özellikle romatizmal hastalıkların görüldüğü Kuzey Avrupa ve İskandinav ülkelerinden Avrupa ve Ortadoğu'dan da turist çekmeyi hedeflediklerini kaydetti.


6 ortaklı proje 2019'da tamamlanacak


Toplam 6 ortakla hayata geçirilen proje, bölgede 800 kişiye istihdam sağlayacak.  Ayrıca tarım ve hayvancılıkla geçinen halka da yeni bir geçim kaynağı yaratılacak. Proje, 2019 yılında tamamlanacak.  Akşam