30 / 06 / 2022

ERSA Mobilya’nın Wall dolabı Almanya’dan ödülle döndü!

ERSA Mobilya’nın Wall dolabı Almanya’dan ödülle döndü!

ERSA Mobilya’nın çalışma alanları,ofisler, kamu kurumları ve yurtlarda kullanılan metal dolapları yeniden yorumlayarak ürettiği, tasarımcı Aykut Erol imzalı “Wall” dolabı Almanya’dan ödülle döndü.ERSA Mobilya’nın çalışma alanları,ofisler, kamu kurumları ve yurtlarda kullanılan metal dolapları yeniden yorumlayarak ürettiği, tasarımcı Aykut Erol imzalı “Wall” dolabı Almanya’dan ödülle döndü.


Estetik yapısı, fonksiyonel kullanımı ve renkli görüntüsüyle metal dolabın tanımını değiştiren Wall, Alman Tasarım Konseyi’nin düzenlediği “IconicAwards 2016: InteriorInnovation” yarışmasında ödüle layık görüldü.


Depolama özelliği ile ayırıcı özelliği bir araya getirmesi, kapağındaki dalgalar ile yan yana geldiğinde tasarımda yeni bir estetik anlayışa imza atan Aykut Erol tasarımı Wall, gri ve haki gibi metal dolaplarda klasikleşen renklerin dışına çıkarak, mekanlara renk getiriyor. 


Geçtiğimiz yıl Amerikan İç Mimari Dergisi’nin düzenlediği tasarım yarışmasında “Metalin Sıradışı Kullanımı” dalında finale kalan, “Eğitim” kategorisinde ise birincilik ödülü kazanan Wall, Amerika Endüstri Tasarımcıları Derneği’nin IDEA yarışmasında ise finalist olmuştu. Wall ayrıca 2015 IF Tasarım Ödülleri’nde ‘Ürün Tasarımı’ dalının ‘Ofis’ kategorisinde de birincilik ödülüne layık görülmüştü.


ERSA Mobilya’nın ofislere yarı şeffaf paravan çözümü sunanGEO ürünü de geçtiğimiz haftalarda yine Alman Tasarım Konseyi’nin düzenlediği  “German Design Award 2016”da “Special Mention” ödülü kazanmıştı.


Yuvarlak bir arp gibi örülen GEO, sıra dışı bir paravan olarak ofislerin bölünmesine olanak sağlıyor. Yarı şeffaf görünümüyle, ofislerde ‘kendine ait alan’ isteyenlere gizlilik sunmasının yanında iletişimin de kopmamasını sağlayan GEO, tasarımcı Şule Koç imzasını taşıyor.