02 / 12 / 2023

Erzurum Aziziye'ye bir termal yatırım daha kazandırılıyor!

Erzurum Aziziye'ye bir termal yatırım daha kazandırılıyor!

Erzurum Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, ilçesine önemli bir termal yatırım daha kazandırıyor. Ilıca’daki mevcut termal tesislerin yanına 18 adet aile kabini ile mevcut otel ve kaplıcaların da doğalgaz dönüşümü yapılıyor...
Erzurum Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, ilçesine önemli bir termal yatırım daha kazandırıyor. Belediye tarafından geçtiğimiz yıl hazırlanan ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından kabul edilen ‘Termal Zenginlik Projesi’ kapsamında Ilıca’daki mevcut termal tesislerin yanına 18 adet aile kabini ile mevcut otel ve kaplıcaların da doğalgaz dönüşümü yapılıyor.


30 Mart’ta görev süresi sona erecek olan Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, 5 yıldır ilçedeki jeotermal zenginliğin ekonomiye kazandırılması noktasında gerçekleştirdiği önemli çalışma ve projelere bir yenisini daha ekledi. Termal zenginliğin ilçe ekonomisine katmadeğer sunar duruma getirmek için girişimlerde bulunan Başkan Cengiz, 18 aile kabini daha ilçeye kazandırıyor.


Aile kabinleri inşaatını yerinde inceleyen Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, yeni termal yatırımın ilçenin turizm vizyonuna önemli değer katacağını söyledi.


KUDAKA ile birlikte projenin yürütüldüğünü kaydeden Başkan Cengiz, “İnşaat sezonu başlamamasına rağmen, havaların güzel olmasını fırsat bilerek temel attık ve önemli mesafe kat ettik. Termal potansiyelimizi, ilçemize yatırıma dönüştürmenin ve ilçe ekonomisine katmadeğer sunacak duruma getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.


Öte yandan 18 aile kabini bu sezon içerisinde hizmete açılacak.Doğu Rehberi

Geri Dön