13 / 08 / 2022

Erzurum imar planı bu hafta içerisinde askıya çıkacak!

Erzurum imar planı bu hafta içerisinde askıya çıkacak!

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, şehrin yeniden imar ve ihyası anlamına gelen 1/5000 ölçekli imar planının bu hafta içerisinde Büyükşehir Belediye Meclisi'nden çıkartılacağını açıkladı.Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, şehrin yeniden imar ve ihyası anlamına gelen 1/5000 ölçekli imar planının bu hafta içerisinde Büyükşehir Belediye Meclisi'nden çıkartılacağını açıkladı. 


EBB Başkanı Sekmen, modern şehirlerin anayasası olarak bilinen 1/5000 ölçekli imar planının meclis gündeminde olduğunu ifade etti. Başkan Sekmen, hafta içerisinde yeni imar planının meclisten geçeceğine belirterek, "Erzurum yeni bir imar nazım planına kavuşmuş olacak. 

1/5000 ölçekli planla birlikte şehir merkezini ihya edeceğiz. Yeni konutlar yapılacak. Tarihi sit alanlan korunacak. Modern ve güzel bir şehrin inşasını başlatacağız. Aynca Kale Çevresinden başlayarak 960 dönüm alanda da Koruma İmar Planı yapıyoruz. Amacımız şehrin tarihi, kültürel dokusunu koruma altına almak." dedi.

 

YENİ KIS SPORLARI TESİSLERİ YAPILACAK 

2019 Avrupa Gençlik Kış Olimpiyadlan (EYOFj'nın Erzurum'a verildiğini de hatırlatan Sekmen, bu amaçla şehri yeni sportif tesislerin yapılacağını söyledi. Sekmen, yeni tesisler ile birlikte yapılacak EYOF yanşlan için yeni milli sporculann da yetiştirileceğine dikkat çekerek, "EYOFu kazandık. 

EYOF için sadece tesis yapmayacağız. Bu uluslararası organizasyonda yanşıp başarılı olacak sporcu gençleri de yetiştireceği.- Malumunuz EYOF, 2011'de Erzurum'da düzenlenen Uluslararası Kış Oyunlan'nın bir üst klasmanı." diye konuştu. 


NEW CİTY'DEKİ SORUMLULAR HAKKINDA SUC DUYURUSUNDA BULUNDUK

Yapımı yolan .hikayesine dönen ve bin 40 kişinin mağdur edildiği New City konut projesiyle ilgili olarak da Cumhuriyet Başsavcılığına sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklanru sözlerine ekleyen Sekmen, "Hukuka bağlıyız. Geçen Haziran ayında İçişleri Bakanlıgı'ndan müfettişler gelip konuyla ilgili rapor hazırladı. O raporu henüz görmedik. Büyükşehir Belediyesi olarak da biz Cumhuriyet . Başsavcılığı'na New City projesinde yaşanan olumsuzluklarla ilgili olarak sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduk." dedi


Zaman