Erzurum'da kentsel dönüşüm projelerine tam not!

Erzurum'da kentsel dönüşüm projelerine tam not!Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında kapsamlı bilgi aldı.


Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında kapsamlı bilgi aldı. 


Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ı ziyaret etti. Başkan Orhan ve yardımcıları tarafından kapıda karşılanan Vali Azizoğlu, daha sonra başkanlık makamına geçti. 

Burada belediye çalışmalarıyla ilgili Vali Azizoğlu'na görsel sunumla kapsamlı bilgi veren Başkan Orhan, kentsel dönüşüm, sosyal belediyecilik ve turizm yatırımları bağlamında çalışmalarını anlattı. 


Ilıca'da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapımı devam eden 340 konut, 114 işyeri ile projesi hazır olan ve  TOKİ  ile protokol aşamasına gelen Bahçelievler Projesi'ni aktaran Başkan Orhan, ilçenin etaplar halinde dönüşümünün sağlandığına vurgu yaparak, kentsel dönüşüm projelerinin tamamlanmasıyla Aziziye'nin Erzurum en güzel yaşam merkezi haline geleceğini ve termal turizmde markalaşacağını ifade etti. 


Ilıca Termal Tesislerimin sadece Erzurum'un değil, bölgenin marka değeri olduğuna dikkat çeken Başkan Orhan, yaklaşık üç yıllık görev süresini geride bırakırken, ilçeye 18 aile kabini 

ile birlikte, mevcut tesislerin gerek kaplıca ve gerekse otel bölümünü adeta yeniden inşa ederek, ilçeye ve Erzurum'a yakışır bir tesis oluşturduklarını kaydetti. 


Başkan Orhan, cazibe merkezleri projesi kapsamında yatırım yapmak isteyen girişimcilerin de Ilıca'ya yönlendirilmesi noktasında Vali Azizoğlu'ııdan destek istedi. 


Başkan Orhan'ın bu isteğini takdirle karşılayan Vali Azizoğlu, Erzurum'un farklı turizm potansiyellerini bünyesinde barındıran nitelikli bir il olduğunu, bu bağlamda İlıcamın termal turizm potansiyeli ile ön plana çıkan çok önemli bir değer olduğunu vurguladı.


Anayurt