20 / 08 / 2022

Erzurumlu Mimarlık öğrencilerine yaz atölyesi projesi!

Erzurumlu Mimarlık öğrencilerine yaz atölyesi projesi!

Kadıköy Belediyesi ve TMMOB Mimarlar Odası Anadolu 1. Büyükkent Bölge Temsilciliği tarafından  Erzurum Atatürk Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencilerine yönelik yaz atölyesi programı başladı.Kadıköy Belediyesi ile TMMOB Mimarlar Odası Anadolu 1. Büyükkent Bölge Temsilciliği  Erzurum Atatürk Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencilerine yönelik yaz atölyesi projesini başlattı. Proje kapsamında 25 öğrenci ve 6 akademisyen 15 gün boyunca atölye, kent gezisi ve çeşitli etkinliklerde yer alacak.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Bu proje ile amacımız bütün kentlerin birbirlerini tanıması, kentlerin kardeşliğini devam ettirmek. Bu sahip olduğumuz birikimleri paylaşmak. Kadıköy’ün de, Erzurum’un da, Malatya’nın da, Mardin’in de birikimleri kendine özgü. Ancak bu zenginlikler Türkiye’de çok fazla konuşulmuyor. Sürekli sert, yapay, farklı bir gündem yaratılıyor. Biz bunları bir kenara bırakarak halkın ihtiyaçlarını daha rahat, daha konforlu hale nasıl getirebiliriz bunun peşindeyiz” açıklamasında bulundu.

Halkın konforlu bir şekilde yaşaması için çalışma içinde olduklarını belirten Nuhoğlu, “Üniversitelerden mezun olduğunuzda yerel yönetimlerde yönetici olacaksınız. Bu kurumları ne kadar tanırsanız bu vatandaşlara o kadar olumlu yansıyacaktır. Eğitim, sağlık, barınma, kamusal alanların arttırılması, tiyatro, sinema, müzik gibi insanın mutlu yaşayacağı bir tasarımın oluşması için çalışıyoruz” dedi.