Esas Gayrimenkul'ün AVM'leri 1 Haziran'da yeniden açılacak!

Esas Gayrimenkul'ün AVM'leri 1 Haziran'da yeniden açılacak!Koronavirüs nedeniyle AVM'lerinin faaliyetlerini geçici olarak durduran Esas Gayrimenkul, 1 Haziran'da alışveriş merkezlerinin kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor. 


Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul yatırım firmaları arasında yer alan Esas Gayrimenkul, 1 Haziran'da alışveriş merkezlerinin kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor. Şirket, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Esas Gayrimenkul'ün açıklaması:
''Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul yatırım firmalarından Esas Gayrimenkul, 1 Haziran'da alışveriş merkezlerinin kapılarını açmaya hazırlanırken yeni dönem çalışmalarına da devam ediyor. Pandemi sürecinin başladığı ilk andan itibaren iş ortaklarına destek olabilmek için faaliyetler gerçekleştiren Esas Gayrimenkul, hem finansal hem de sektörel anlamda dikkat çeken çalışmalar yaptı. İş ortaklarından, 20 Mart'tan başlayarak Mayıs ayı sonuna kadar olan dönem için kira almayan Esas Gayrimenkul,  Nisan ve Mayıs aylarında da işletme gideri almayan ilk firmalardan oldu. Esas Gayrimenkul, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan 3 aylık dönem için de sabit kira uygulaması yerine mevcut kira sözleşmelerinde yer alan ciro oranları üzerinden ciro kirası uygulayacak. Esas Gayrimenkul, alışveriş merkezlerinin hizmet verdiği şehirlerde sağlık çalışanları için maske ve tulum bağışlarında bulunarak pandemi ile mücadeleye katkıda bulundu.''

Kapalı olan 16 AVM bayramdan sonra açılacak!

İstanbul'daki AVM'ler için alınan yeni önlemler!