Esenyurtlu konut mağdurlarından yeni eylem!

Esenyurtlu konut mağdurlarından yeni eylem! Esenyurtlu konut mağdurlarından yeni eylem!

Esenyurtlu konut mağdurları Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek eylem yaptı. Uluslararası Tüketiciler Derneği Genel Başkanı’nın da katıldığı eylemde yetkililere seslendi.


İstanbul'un Esenyurt ilçesinde konut mağdurları sorunlarının çözülmesini bekliyor. Çeşitli inşaat firmalarının evlerinin zamanında teslim edilmediğini söyleyen Esenyurtlular dün Cumhuriyet Meydanı’nda toplanıp eylem yaptı.

Gerçek Günde Gazetesi'nde yer alan habere göre; Uluslararası Tüketiciler Derneği Genel Başkanı’nın da katıldığı eylemde, yurttaşlar haklarının gasp edildiğini söyleyerek yetkililere seslendi.

Mart ayı başında bir eylem daha yapmış olan Esenyurt, o zaman da “Mağdurlarız, burada 4-5 bin aile mağdur. 2012 yılında bize sunulan projeyi bizler maket üzerinden kabul ettik. Bizleri resmen mağdur etti. Bize tutarsız açıklamalar yapıyor. Bizden para talep ediliyor. Biz bu parayı veremiyoruz. İnsanlar buradan aldıkları kira yardımıyla kiralarını ödüyorlardı. İnsanlar kiralarını ödeyemeyecek durumda. Çoğu arkadaşımız icralık durumdalar. Biz mağduruz devletin bize yardım etmesini istiyoruz’’ diye konuştu.