esenyurt konut fiyatları

esenyurt konut fiyatları

TSKB Gayrimenkul Değerleme Kurumsal Değerleme Departmanı Değerleme Uzmanı Ece Demirci, Esenyurt bölgesini www.emlakkulisi.com için inceledi!

Esenyurt'ta kentsel dönüşüm çilesi bitmiyor!

İstanbul Esenler'de kentsel dönüşümle yapılan bir sitenin sakinleri, inşaat şirketinin borçlarını ödeyemediği için alacaklıların da asansörler ile boş dairelerdeki kapı, pencere, mobilya sistemlerini geri sökmeye başladığını söylediler.

Esenyurtlu konut mağdurlarından yeni eylem!

Esenyurtlu konut mağdurları Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek eylem yaptı. Uluslararası Tüketiciler Derneği Genel Başkanı’nın da katıldığı eylemde yetkililere seslendi.

İstanbul'da en ucuz ve en pahalı ev nerede?

İstanbul’da konut metrekare satış fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe Beşiktaş, en düşük ilçe Esenyurt oldu...

Esenyurt 76 ilin konut satışını geçti!

Türkiye genelinde 2017 yılında 1 milyon 409 bin 314 konut satışı gerçekleştirildi. İstanbul’un Esenyurt ilçesindeki konut satış sayısı, 76 ilin konut satış verilerini geçti.

Esenyurt markalı konut projelerinin adresi oldu!

İstanbul’da konuta yatırım yapanların rağbet ettiği bölgelerin başında gelen Esenyurt’ta her keseye göre konut bulmak mümkün. Beylikdüzü sınırında değer artışı ortalamanın üzerinde.

Esenyurt'ta konut satışları rekor kırdı!

İstanbul’un merkezi bölgelerinde ortalama 550 bin liranın altında ev bulmak mümkün olmazken, fiyatların daha ucuz olduğu Esenyurt’ta satışlar adeta rekor kırdı.

Esenyurt konut satışında fark arttı!

Esenyurt ve Beylikdüzü ilçeleri markalı konut projeleri ile değerlendi. Günde 116 konutun alınıp satıldığı Esenyurt ile 33 yeni markalı projenin yapımının sürdüğü Beylikdüzü’nde konut fiyatlarının artması bekleniyor.

Esenyurt'ta konutların metrekaresi 1.700 TL'den başlıyor!

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Esenyurt’ta konut fiyatlarının 2016 ağırlıklı bölge ortalamasının 3.500 TL/ metrekare, Beylikdüzü’nde ise 4.750 TL/metrekare olarak tespit ettiklerini kaydediyor.

İstanbul'da satılan 10 konuttan 2'si Esenyurt'ta!

Vizyon Taşınmaz Değerleme, İstanbul’un en çok satış yapılan Esenyurt ilçesinin konut ve arsa piyasasını inceledi… Vizyon Taşınmaz Değerleme A.Ş. Genel Müdürü Mete Gülbaş, İstanbul’da satılan yaklaşık 10 konuttan 2’sinin Esenyurt'ta satıldığını vurguladı.

Esenyurt 3. havalimanıyla uçacak!

Dünyanın en büyük havalimanı olan Yeni İstanbul Havalimanı’nın 2018’de kapılarını açmasıyla Esenyurt en gözde semtler arasında zirveyi zorlayacak.

Esenyurt'ta emlak sektörü 4 yılda yüzde 150 prim yaptı!

İstanbul’un hızlı gelişen yerleşim yerlerinden Esenyurt 2018’de açılacak metro ile son 4 yılda yüzde 150 prim yaptı. Metrekare fiyatları bin 800 liradan 4 bin 500 liraya kadar yükseldi.

Esenyurt'taki konutlar Beylikdüzü olarak satılıyor!

Beylikdüzü'nde hizmet veren birçok emlakçı, Esenyurt'un uzak bölgelerinde yapılan konutların bazı emlak siteleri tarafından Beylikdüzü adres gösterilerek satışa sunulduğunu ifade ederek vatandaşı mağdur ettiğini savundu.

Esenyurt gayrimenkulde yatırım fırsatı sunan bölge!

Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı olan Ceren Kumbasar bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Esenyurt'ta gayrimenkul yatırımı kazandırır mı?'' sorusunu yanıtladı. İşte o yazı...

İstanbul'da konut fiyatları adeta uçtu!

Mecazi anlamda söylenen "İstanbul' un taşı toprağı altın" cümlesi gerçek oldu. Son dönemde artan gayrimenkul yatırımları şehrin toprağını en önemli yatırım araçlarından biri haline getirdi...

Esenyurt Mavera Sefa konut fiyatları!

Anahtar teslimlerin Aralık 2018'de gerçekleşeceği Mavera Sefa Esenyurt projesi 158 konut ve 4 adet ticari alandan meydana geliyor. İşte Esenyurt Mavera Sefa konut fiyatları...

Mavera Sefa konut fiyatları!

Mavera Sefa konut fiyatları 235 bin TL'den başlıyor. Mavera Sefa Evleri Topuzlar Yapı tarafından İstanbul Esenyurt'ta hayata geçirildi...

Ödül İstanbul Projesi konut fiyatları 2017!

Özyurtlar İnşaat imzası taşıyan Ödül İstanbul projesi İstanbul Esenyurt'ta inşa ediliyor. Ödül İstanbul Projesi konut fiyatları 2017 kapsamında dairelerin fiyatları minimum 219 bin TL'den başlıyor.

Self İstanbul Esenyurt 2017 fiyatları!

Self İstanbul Esenyurt 2017 fiyatları 229 bin TL'den başlıyor. 2019 yılında konut teslimleri yapılacak olan proje Karden İnşaat tarafından inşa ediliyor...

Meydan Ardıçlı Esenyurt konut fiyatları!

1+10'dan 4,5+1'e kadar daire seçenekleri sunulan Meydan Ardıçlı projesi Özyurtlar İnşaat tarafından hayata geçirildi. Meydan Ardıçlı Esenyurt konut fiyatları ne kadar?

Meydan Ardıçlı Esenyurt daire fiyatları ne kadar?

Özyurtlar tarafından inşa edilmekte olan Meydan Ardıçlı Konutları'nda 1+0'dan 4,5+1'e kadar konut seçenekleri yer alıyor. Peki Meydan Ardıçlı Esenyurt daire fiyatları ne kadar?

Ödül İstanbul Esenyurt daire fiyatları!

Toplam 2 bin 683 konut ve 102 ticari üniteden meydana gelen Ödül İstanbul projesinde teslimler 36 ay sonra yapılacak. Ödül İstanbul Esenyurt daire fiyatları 179 bin TL'den başlıyor.

Mavera Ahsen Esenyurt daire fiyatları ne kadar?

16 katlı 2 blok şeklinde yükselen Esenyurt Mavera Ahsen projesi 169 konut ve 3 ticari birim şeklinde hayata geçiriliyor. Peki Mavera Ahsen Esenyurt daire fiyatları ne kadar?

Esenyurt HEP İstanbul konut fiyatları 2017!

Esenyurt HEP İstanbul konut fiyatları 370 bin TL'den başlayarak değişiyor. HEP İstanbul Evleri'nde teslimler başladı...

Makyol Santral Esenyurt konut fiyatları!

Makyol Santral Esenyurt konut fiyatları 259 bin TL'den başlıyor. Makyol Santral Esenyurt projesi 2018 yılında tamamlanacak...

Babacan Premium Rezidans konut fiyatları!

Babacan Premium Rezidans konut fiyatları 233 bin liradan başlangıç gösteriliyor. İstanbul Esenyurt'ta yükselen Babacan Premium Rezidans projesinde yüzde 15 peşinatla ödeme imkanı sunuluyor...

Esenyurt Evim Yüksekdağ konut fiyatları!

Esenyurt Evim Yüksekdağ konut fiyatları 245 bin TL'den başlıyor. Çeşitli sosyal donatı alanlarının yer aldığı proje 363 adet daire ve 9 adet mağazadan oluşuyor.

Babacan Esenyurt Premium konut fiyatları!

Babacan Esenyurt Premium konut fiyatları 176 bin liradan başlıyor. Babacan Premium projesinde 1.216 adet konut ve 102 mağazanın bulunduğu AVM yer alıyor...

esenyurt konut fiyatları

esenyurt konut fiyatları esenyurt konut fiyatları

2008 yılında çıkartılan yasa sonucunda ilçe statüsü kazanan Esenyurt‘un 2008 yılında nüfusu 373.017 iken 2011 yılında bu sayı 500.000 kişiye ulaştığı görülmektedir. Bölgede ulaşım ve istihdam imkanlarının artması, nitelikli konut stoğunun bulunması, bölgeye olan talebin 2008 yılından itibaren artmasına neden olmuştur. Ayrıca bölgedeki nüfus projeksiyonu göz önünde bulundurularak, öngörülen kentsel/bölgesel donatı alanı fonksiyonlarının da bölgenin gelişimine katkı sağlaması beklenmektedir.

Esenyurt’ta arsa stoğunun fazla olması, imar koşulları ve jeolojik yapının uygun olması dolayısıyla; “modern konut” olarak tanımlanan, içerisinde sosyal alanları (yüzme havuzu, açık ve kapalı yüzme alanları, çocuk oyun alanları, yeme-içme birimleri, rekreatif yeşil alanlar, vb) barındıran, etrafı çevrili, otopark imkanı bulunan güvenlikli siteler şeklinde gelişim gözlemlenmektedir.

Esenyurt yakın zaman önce kurulan bir ilçe olmasına karşın, bölgeye prestij kazandıran projeler...