Eski Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü Ateş Amiklioğlu hayatını kaybetti!

Eski Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü Ateş Amiklioğlu hayatını kaybetti! Eski Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü Ateş Amiklioğlu hayatını kaybetti!

Eski Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü Ateş Amiklioğlu, sabah saatlerinde Ankara Güven Hastanesi’nde hayatını kaybetti...


Ateş Amiklioğlu, uzun yıllar Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Persornel ve İdari İşler Genel Müdürlüğü, Mali İşler Genel Müdürlüğü, T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müşteşarlığı görevlerinde bulundu. 19’uncu dönem Çorum milletvekili olan Amiklioğlu, 51’inci hükümette Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı da yaptı. Amiklioğlu bunların yanı sıra Devlet Sanayi ve İşçi Yatırım Bankası, Türkiye Çimento Sanayii, Petkim Petrokimya, Alpet, Turizm Bankası, Kalkınma Bankası, Emek İnşaat ve İşletme, Turban Turizm, Türkiye Zirai Donatım Kurumu gibi devlet kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde ve Doğan Holding  Ankara  Temsilciliği görevlerinde bulundu.

Mustafa Ateş Amiklioğlu Ankara’daki Güven Hastanesinde hayatını kaybetti. Rahmetli Ateş Amiklioğlu’nun cenazesi, yarın Saat: 11:30’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılacak resmi törenin ardından, Bilkent Ahmet Akseki Camiinde kılınacak öğle namazından sonra İncek Mezarlığında toprağa verilecek. Amiklioğlu evli ve 2 çocuk babasıydı.