Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk Teleferik Hattı'nda 2. ihale bekleniyor!

Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk Teleferik Hattı'nda 2. ihale bekleniyor! Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk Teleferik Hattı'nda 2. ihale bekleniyor!

2 kilometre uzunluğundaki Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk Teleferik Hattı'nda ikinci ihalenin açıklanmasını bekleniyor. Eyüp-Pierre Loti Tepesi-Miniatürk Teleferik Hattı'nda ikinci ihalenin açıklanması bekleniyor. İhalesinin 21 Eylül 2017 Perşembe günü yapıldığı teleferik projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) eski başkanı Kadir Topbaş'ın projesiydi.  

 

Hürriyet Gazetesi muhabirlerinden Fatma Aksu'nun haberine göre; Eyüp-Pierre Loti Tepesi-Miniatürk Teleferik Hattı 2 kilometre uzunkuğunda olacak. 3 istasyon olarak tasarlana n teleferik projesinin saatte 1.500 yolcu taşıması bekleniyor. Projenin inşaatı ter tesliminde 420 gün sonra tamamlanacak. 

 

 


Eyüp-Pierre Loti Tepesi-Miniatürk Teleferik Hattı'nın ihalesini Avusturyalı Doppelmayr Seilbahnen ve Giztaş Müh. İnş. Ve Tic. A.Ş. 18 milyon 465 bin Euro’ya almış, ancak İBB ihaleyi 2 ay sonra iptal etmişti. İBB aynı hat için Eylül ayında ikinci ihale açtı. Bu kez Avusturyalı firma ve Türk ortağı itiraz etti. Kamu İhale Kurumu ise itirazı reddetti. İBB'nin ikinci ihale sonucunu açıklaması bekleniyor.