Fadıl Akgündüz: Doğu hayat bulacak, Türkiye kalkınacak!

Fadıl Akgündüz: Doğu hayat bulacak, Türkiye kalkınacak! Fadıl Akgündüz: Doğu hayat bulacak, Türkiye kalkınacak!

Bayrampaşa’daki Caprice Gold ile Maldivler’deki Caprice Maldivler projelerinde devre mülk satışı ile 349 kişiyi dolandırdığı iddia edilen işadamı Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut, tahliye edilirken Akgündüz'ün ilk sözü “Doğu hayat bulacak, Türkiye kalkınacak” oldu.


Bayrampaşa’daki Caprice Gold ile Malpler’deki Caprice Malpler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldıkları iddiasıyla Nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanan işadamı Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut, tahliye edildi.  


Karardan sonra Akgündüz, saat 21.20 sıralarında tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden salıverildi. Akgündüz’ü kapıda yakınları karşılarken yakınlarına sarılan Akgündüz çıkışta, “Doğu hayat bulacak, Türkiye kalkınacak” dedi. Akgündüz ve beraberindekiler daha sonra cezaevinden uzaklaştı.


2 BİN 443 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Fadıl Akgündüz birlikte yargılanan 6 sanığa 349 müştekiye yönelik “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan ayrı ayrı 698 yıldan 2 bin 443 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. 


Sözcü