Fatih Portakal kişisel verilerinin sızdırılmasıyla ilgili CİMER'e başvurdu!

Fatih Portakal kişisel verilerinin sızdırılmasıyla ilgili CİMER'e başvurdu!FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal kişisel verilerinin neden bazı gazetelere sızdırıldığına cevap istedi. Fakat cevap alamadı. Bunun üzerine gazeteci son çare olarak CİMER'e başvuru yaptı...


FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, kişisel verilerinin sızdırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Yeni Asır Gazetesi hakkında suç duyurusu yaptı.

Sözcü'de yer alan habere göre; FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal iki kez Bakan Murat Kurum'a seslendi ve kişisel verilerinin neden bazı gazetelere sızdırıldığına cevap talep etti. Ancak cevap alamadı. Bunun üzerine gazeteci son çare olarak CİMER'e başvuruda bulundu.

”KİMİ KİME ŞİKAYET EDİYORSAM ARTIK!”

Fatih Portakal, bu kararını Twitter hesabından açıkladı:

”Kişisel verimin sızdırılması, raporun bize verilmeden yine yandaşa ulaştırılması… Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve başındaki isim Murat Kurum’a 2 gündür soruyorum. Duymazı oynuyorlar, susuyorlar. Yeniasir ve sizler hakkında #CİMER’e suç duyurusunda bulundum. Kimi, kime şikayet ediyorsam artık!”

Fatih Portakal kişisel verilerinin sızdırılmasıyla ilgili CİMER

NE OLMUŞTU?

İzmir’in Seferihisar ilçesinde, Fatih Portakal’ın eşi Armağan Portakal tarafından 2015 yılında kurulan çiftlikte, kaçak yapılaşmaya gidildiği şikayeti üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri incelemelerde bulundu.

Yapılan ilk incelemede, ailenin 3 parça yapı için 2018 yılında çıkarılan İmar Barışı yasasından yararlandığı belirlendi. 2016'da yapılan 36 metrekare alana sahip atölye olarak kullanılan ahşap bina, depo olarak kullanılan 21 metrekarelik bina ve önündeki pergoleli mutfak olarak kullanılan bölüm ile hobi odası olarak kullanılan 10 metrekarelik ahşap bina için yapı kayıt belgesi alındığı fotoğraflarla da tespit edildi.

Portakal, talep ettiği halde kendisine verilmeyen dosyadaki fotoğrafların yandaş medya kuruluşlarının eline geçmesi ve kişisel bilgilerinin sızdırılması ile ilgili sosyal medya hesabından tepki verip, “Devlet denilen aygıta güveni zedeliyorlar. Foto uçtuğuna göre rapor da uçar! Değil mi?” ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Portakal'dan bakanlık hakkında Emniyet'e suç duyurusu!

Fatih Portakal’ın çiftliğinde kaçak yapıya rastlanmadı!