09 / 08 / 2022

Fatih Portakal’ın çiftliğinde kaçak yapıya rastlanmadı!

Fatih Portakal’ın çiftliğinde kaçak yapıya rastlanmadı!

Gazeteci Fatih Portakal'ın eşi Armağan Portakal'ın İzmir Seferihisar'daki çiftliğinde kaçak yapılaşma olduğu yönündeki iddiası üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan incelemede kaçak yapıya rastlanmadı.
İzmir'in Seferihisar ilçesi Camikebir Mahallesi’nde 2015'te Fatih Portakal’ın eşi Armağan Portakal adına kurulan Torlak Çiftliği’nde bazı yapıların kaçak olduğu iddiaları üzerine ekipler harekete geçti.

Sözcü'de yer alan habere göre,  İzmir  Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Gözsüzler mevkisindeki 8 bin 394 metrekarelik tapu alanına sahip çiftliğe giderek incelemeler başlattı. Yapılan ilk incelemelerde, ailenin 3 parça yapı için 2018'de çıkarılan İmar Barışı yasasından yararlandığı tespit edildi.

2016'da yapılan 36 metrekare alana sahip atölye olarak kullanılan ahşap bina, depo olarak kullanılan 21 metrekarelik bina ve önündeki pergoleli mutfak olarak kullanılan bölüm ile hobi odası olarak kullanılan 10 metrekarelik ahşap bina için yapı kayıt belgesi alındığı belirtilerek, fotoğraflarla da tespit edildi.

Çiftlikteki incelemeleri tamamlayan ve gerekli işlemleri yapan İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleriin söz konusu yapılarla ilgili rapor hazırlayacağı belirtildi.

Fatih Portakal'ın Seferihisar'daki çiftlik evine kaçak yapı inşa ettiği iddia edildi!