14 / 08 / 2022

Fatsa Bisiklet Yolu projesinde çalışmalar başladı!

Fatsa Bisiklet Yolu projesinde çalışmalar başladı!

Ordu'nun Fatsa ilçesinde hayata geçirilen bisiklet yolu projesi için çalışmalar başladı.Altınordu ilçesi, Akyazı Mahallesi ve 19 Eylül Atatürk Rıhtım’ında yaptığı yatırımlarla sahilin çehresini baştan aşağı değiştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, benzer çalışmaları Fatsa ilçesinde de hayata geçiriyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, belediye başkanı Engin Tekintaş, kısa süre önce ihalesi yapılan Fatsa ilçesinde “Atatürk Parkı Bisiklet ve Koşu Yolu Yapım İşi” kapsamında vatandaşlarımızın uzun süre vakit geçirebileceği sosyal yaşam alanına kavuşacağını belirtti.

SOSYAL YAŞAM ALANI İNŞA EDİLİYOR

Fatsa'da “Bisiklet ve Koşu Yolu Projesi’nin” çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların uzun süre vakit geçirebileceği, kente sporu ve hareket etmeyi teşvik edecek sosyal bir alan oluştururken Fatsamızın modern bir görünüme kavuşmasını hedefliyor.

PROJE 10 BİN 580 METREKARE ALAN ÜZERİNDE UYGULANACAK  

2.5 kilometre uzunluğundaki sahilde 10 bin 580 metrekare alanda uygulanacak proje içerisinde, 2.70 metre genişliğinde bisiklet yolu ve 3,5 metre genişliğinde koşu yolu yapılacak. Proje kapsamında, güzergâhta 5 metre yüksekliğinde dekoratif aydınlatma direkleri kullanılarak aydınlatma çalışması da yapılacak.