Fatsa Huzurevi'nin yüzde 99'u tamamlandı!

Fatsa Huzurevi'nin yüzde 99'u tamamlandı! Fatsa Huzurevi'nin yüzde 99'u tamamlandı!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaptığı açıklamada Fatsa Huzurevi'nin yüzde 99'unun tamamlandığını söyledi. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa ilçesinde inşaatı devam eden Huzurevi Projesi’nin yüzde 99 seviyesine ulaştığını ve çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.  

15-20 GÜN İÇERİSİNDE HAZIR HÂLE GELECEK 

15-20 gün içerisinde bütün imalatların tamamlanacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “İç kısımdaki tüm imalatları ve odalardaki mobilya işlerini bitirdik. Çevre düzenlemesi kapsamında dış duvar yapıldı ve bahçedeki kilitli parke taş döşemeleri devam ediyor. Son olarak da doğal gaz bağlantısı yapılıp ekipman test edilecek. 15-20 gün içerisinde bütün çalışmaları tamamlamış olacağız” diye konuştu.

SICAK BİR YUVA ORTAMI SUNULACAK

Başkan Enver Yılmaz, proje tamamlandığında binanın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devredileceğini dile getirerek, “Allah kimseyi düşürmesin ancak bu tür birimlere günden güne ihtiyaç artıyor. Bazen de insanların tercihleri, hayatlarının kalan kısmında buralarda yaşamak oluyor. Bu proje sayesinde yaşlılarımız, huzur bulabilecekleri her türlü sosyal donatı alanlarının yer aldığı sıcak bir yuvaya kavuşacak” dedi.

58 KİŞİYE HİZMET VERECEK 

Toplam 4 bin 402 metrekarelik alanda hayata geçirilen proje kapsamında; 30 adet yatak odası, okuma salonu, 2 adet atölye, çok amaçlı salon, günlük oturma alanı, doktor, fizik tedavi ve diyetisyen odası, teknik oda, bay ve bayan kuaför, mutfak, 80 kişilik yemekhane, bay ve bayan mescit, bay, bayan ve engelli tuvaleti, banyo, ütü odası, çamaşır odası ve danışma servis alanı mevcut. Fatsa Huzurevi Projesi tamamlandığında 58 kişiye hizmet vermesi planlanıyor.