Fatsa Mustafa Kemal Paşa Mahallesi doğalgaza kavuştu!

Fatsa Mustafa Kemal Paşa Mahallesi doğalgaza kavuştu!

Ordu'nun Fatsa ilçesindeki doğal gaz çalışmaları son sürat devam ediyor. İlçedeki Evkaf ve Dolunay Mahalleleri’nin ardından Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne de doğalgaz verildi.Fatsa ilçesindeki doğal gaz çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.  Evkaf ve Dolunay Mahalleleri’nin ardından Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne de doğalgaz verildi.

 

POTANSİYEL ABONE SAYISI 8 BİN HANEYE ULAŞTI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Aksa Ordu Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. yönetiminde söz sahibi olmasıyla birlikte, Fatsa’daki doğal gaz çalışmaları da ivme kazandı. Kış aylarının çalışmaları olumsuz yönde etkilemesine rağmen, Evkaf ve Dolunay Mahalleleri’nin ardından Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne de doğal gaz verildi. 2017 yılında ise Dumlupınar, Kurtuluş ve Şerefiye Mahalleleri’ne doğal gaz verilmesi planlanıyor.

 

İlçede devam eden doğal gaz çalışmalarıyla bitlikte potansiyel abone sayısı da 7 bin 708’e ulaştı.

 

BAŞKAN YILMAZ, “ÇALIŞMALAR DAHA KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLÜYOR”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa ilçesindeki doğal gaz çalışmalarını değerlendirerek, “Büyükşehir Belediyemizin Aksa Ordu Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. yönetiminde söz sahibi olmasıyla birlikte, çalışmalarımız daha koordineli ve hızlı bir şekilde yapılmaya başlandı. Fatsalı hemşehrileriniz, artık doğal gazın konforu ve sıcaklığını hissediyor. İlçemize doğal gaz çalışmaları kapsamında 72 bin m hat döşendi. Evkaf ve Dolunay Mahallelerinin ardından Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne de doğal gaza kavuştu. İnşallah yıl sonuna kadar Dumlupınar, Kurtuluş ve Şerefiye Mahallelerimiz de doğal gaza kavuşacak” şeklinde konuştu.

 

HAVAMIZ DAHA TEMİZ OLACAK

 

Vatandaşlar ise doğal gaz çalışmalarından duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Her ilin ve ilçenin istediği gibi biz de doğal gaz kullanmak istiyorduk. Kış aylarında kömür kokusundan nefes alamıyoruz. İnşallah doğal gaz, Fatsa ilçemizde yaygınlaşmaya başladıkça havamız daha temiz olacak ve insanımız rahat nefes alacak” dedi.Ordu Büyükşehir Belediyesi