29 / 05 / 2022

Fatsa'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Fatsa'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Ordu Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Altınordu, Fatsa ve Ünye'de seçilen pilot bölgelerde Kentsel Dönüşümle ilgili başlanan altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.Sürdürülen çalışmalar kapsamında yetkililerin yaptıkları açıklamaya göre; Altınordu ilçesi, Stadyum çevresinde yaklaşık 84.000 m2 İlk ve Otogar ile Eski sanayi çevresinde yaklaşık 80.000 m2'lik alanda. 


Fatsa İlçesinde, Stadyum çevresi vg eski çöp sahasında yaklaşık 550.000 m2'lik alanda, Ünye İlçesinde ise Stadyum çevresinde yaklaşık 83 830 m2 vo Saraçlı Mahallesindeki Küçük Sanayi Sitesinin bulunduğu yaklaşık 210.300 m2'lik alanda Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında "Riskli alan" çalışmasına yönelik araştırma, geliştirme ve değerlendirme çalışmalarının devam ettiği belirtildi. 

Yapılan açıklamada ayrıca; Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Altınordu İlçesi. Şirinevler Mahallesi, Kamyon Garajı'nın olduğu 24.592 m2'lik alanda ve Ünye İlçesi Gölevı Mahallesinde yaklaşık 210 000 m2'llk alanda ' Rezerv Alan" çalışmalarının devam ettiği ifade edildi. 


10 ARALIKTA İHALE VAR... Kentsel Dönüşüm'le ilgili sürdürülen çalışmalar kapsamında imar planı taşınmaz değerleme, mimari uygulama projesi ve hak sahiplerini bilgilendirme ve uzlaşma görüşmeleri ile ilgili Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale yapılacağım ve bu ihalenin süresinin bir yıl olacağının altını çizen yetkililer. "İhaleyi alan firma, Kentsel Dönüşüm Bölgesinde bulunan tüm hak sahipleriyle tek tek görüşerek bilgilendirme ve uzlaşma sağlayacaktır" şeklinde bilgi verdiler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak yürütülen Kentsel Dönüşüm Projesiyle; Bozulan, eskiyen şehir mekanlarının daha modern ve sağlıklı yaşam alanlarına dönüştürülmesi planlanıyor.


Ordu Tribün