08 / 02 / 2023

Fethiye'deki kaçak villaların yıkımı için harekete geçildi!

Fethiye'deki kaçak villaların yıkımı için harekete geçildi!

Fethiye'de imar barışına uygun olmadan inşa edildiği ileri sürülen kaçak inşaatlar yıkılıyor. Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından kaçak olarak tespit edilen kaçak inşaatların yıkımı için harekete geçildi.Fethiye'de imar barışına uygun olmadan inşa edildiği ileri sürülen kaçak inşaatlar yıkılıyor. Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından kaçak olarak tespit edilen kaçak inşaatların yıkımı için harekete geçildi.

Fethiye’nin Faralya Mahallesinde 2, Yanıklar Mahallesinde ise 1 olmak üzere 3 kaçak yapı iş makineleriyle yıkıldı. Dost Gazetesi'nden Erdoğan Karagöz'ün haberine göre; Kaya Köy Mahallesinde de kaçak olduğu ileri sürülen bazı yapılar sahipleri tarafından yıkılırken, Jandarma yıkım yapılan inşaat çevrelerinde tedbir aldı. İmara aykırı olduğu belirlenen yapılara yönelik denetimlerini sıklaştıran Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, planlı bir yapılaşma için çalışmalarına devam ederken, kaçak yapılaşma belirleyen ekipler, tespit ettikleri kaçak inşaatları durdurup, yıkım kararı uyguluyor. Bir süredir Kovid-19 salgını sebebi ile zorunlu olarak ara verilen kaçak yapıların yıkılması hakkındaki çalışmalar tekrar başlatılırken, turizmin önemli merkezlerinden Faralya Mahallesinde 2 kaçak villa yıkıldı.

Fethiye deki kaçak villaların yıkımı için harekete geçildi!

600’E YAKIN KAÇAK İNŞAAT

Edinilen bilgilere göre; Fethiye’nin Kaya Köy, Faralya ve Kirme Mahalleri ile diğer mahallelerde bulunan  600’e yakın kaçak inşaat ekiplerin titiz çalışması ile yıkılmak için bekliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bütün yapı kayıt belgelerini uydu görüntüleri üzerinden incelediği ve yasalara aykırı olarak hazırlanan yapı kayıt belgelerinin iptal edilip, yıkım işlemine geçildiği ifade ediliyor. Yıkım işlemlerinin önümüzdeki aylarda çoğaltılacağı belirtildi.

Diyarbakır Bağlar'da kaçak yapılar yıkılıyor! 
Geri Dön