Fikirtepe'de konut fiyatları 4 yılda yüzde 188 arttı!

Fikirtepe'de konut fiyatları 4 yılda yüzde 188 arttı! Fikirtepe'de konut fiyatları 4 yılda yüzde 188 arttı!

4 yılda konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe'de ortalama konut fiyatları metrekare bazında 7 bin ila 10 bin lira arasında değişiyor. Fikirtepe İstanbul’un en yüksek prim yapacak lokasyonu olmaya aday...  Fikirtepe, Bağdat Caddesi’ne rakip Prestij Caddesi, parkları, meydanları, eğlence mekanları, sanatsal etkinlik ve oyun alanları ile ülkemizin en iddialı yaşam ve yatırım merkezlerinden biri olmaya hazırlanıyor. 

Kentsel dönüşüm başladıktan sonra 4 yılda konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe’de ortalama konut fiyatları metrekare bazında  7 bin ila 10 bin lira arasında değişiyor. 

Birçok firmanın teslim için gün saydığı bölgede 2018 sonuna kadar yaklaşık 30 bin kişi yaşayacak. ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu, 2018’in Fikirtepe’nin yılı olacağını vurguluyor.
 

1 milyon 350 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında bölgede 35 bin yeni konut ve 2 bin 500 ticari alan yer alacak. ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu şu açıklamalarda bulundu; “Bölgede birçok firma teslim için gün sayıyor. Biz de 785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşan projemiz Elite Concept’in teslimine Temmuz ayında başlıyoruz. Yıl sonuna kadar yaklaşık 10 bin aileden oluşan 30 bin kişiye yakın nüfusun Fikirtepe’de yaşamaya başlaması bekleniyor. 2018 Fikirtepe’nin yılı olacak.”


Konut alırken en önemli unsur lokasyon

İstanbul’un Anadolu yakasındaki iddialı yatırımların adresi Fikirtepe’nin kısa sürede elde ettiği getiri ile gayrimenkul sektörünü yatırıma teşvik ettiğini ifade eden ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu, “İster oturum ister yatırım amaçlı olsun, konut satın alırken en önemli unsur lokasyondur. Bu bakımdan çok avantajlı bir bölge olan Fikirtepe, İstanbul’un en büyük ilçelerinden Kadıköy’ün merkezinde, E5 ve TEM otoyollarının kesişim noktasında yer alıyor. Fikirtepe, 2 adet metro istasyonu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Avrasya Tüneli, metrobüs,  Marmaray  bağlantıları ve deniz ulaşımına yakınlığı ile benzersiz bir konumda. Anadolu Yakası’nın kalbi Bağdat Caddesi, Kadıköy, Fenerbahçe, Kalamış, Moda, Acıbadem gibi merkezlerin yanı sıra Akasya, Optimum, Tepe Nautilus gibi alışveriş merkezlerine, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na, hastanelere ve eğitim kurumlarına yakınlığı ile de dikkat çeken Fikirtepe, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 20 dakika mesafede konumlanıyor” şeklinde açıklamalarda bulundu. 


Ünalan Kavşağı Fikirtepe’yi önemli akslara direkt bağlayacak

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Ünalan Kavşağı, viyadük ve bağlantı yolları sayesinde E-5  Ankara  istikametine, Avrasya Tüneli’ne ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Fikirtepe’den direkt ulaşım sağlanacak olması ulaşımı daha da kolaylaştıracak. İki yıl içinde tamamlanması öngörülen çalışmalar kapsamında; mevcut Ziverbey ve Göztepe köprüsünden giriş ve çıkışlara ek olarak Hasanpaşa, Medeniyet Üniversitesi, Ünalan ve Yumurtacı Abdi Bey Caddesi’nden 4 giriş ve 3 çıkış yolu verilecek. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Standı’ndan geliş yönünden de direkt Fikirtepe’ye bağlantı sağlanacak” şeklinde bilgiler paylaşan ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu, bu altyapı çalışmalarının bölge sakinlerinin AVM, okul ve hastaneler başta olmak üzere tüm ulaşım ihtiyaçlarını çok daha hızlı bir şekilde sağlayabilmeleri açısından çok değerli olduğunu vurguladı. 

Uluslararası gayrimenkul arenası için rol model

Türkiye’nin önce gelen inşaat firmalarının gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projesinin bölge için aynı zamanda bir sosyal dönüşüm projesi olarak da tanımlanabileceğini belirten ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu, “Dönüşüm tamamlandığında toplam 18 milyar dolar yatırım değerine ulaşması beklenen Fikirtepe, yerli ve yabancı pek çok marka ile Bağdat Caddesi’ne rakip olmaya aday Prestij Caddesi, parkları, meydanları, eğlence mekanları, sanatsal etkinlik ve oyun alanları ile Türkiye’nin en iddialı yaşam ve yatırım merkezlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Bu sayede Fikirtepe, uluslararası gayrimenkul arenasında da bir rol model olma yolunda hızla ilerliyor” şeklinde konuştu.