Marmaray

Marmaray

Üsküdar’da hayata geçirilen dev projeler ilçenin gözde semti Altunizade’nin yıldızını parlattı. Son yıllarda büyük rağbet gören Altunizade’de metrakare fiyatları yüzde 100 arttı.

İstanbul, kamu yatırımları bakımından ilk sırada yer alıyor!

Türkiye ekonomisinin en önemli merkezi olan İstanbul, nüfus yoğunluğu ve ekonomik rakamların dışında kamu yatırımları bakımından da birinci sırada yer alıyor.

Mega projeler İstanbul'un stratejik önemi kadar ticaretini de artıracak!

Eminönü. 132 yıl önce Osmanlı tüccarların borç alarak burada kurduğu İstanbul Ticaret Odası, bugün büyüyen Türkiye ekonomisinin önemli aktörlerinden biri. Eminönü’ndeki ticaretin havasını Başkan İbrahim Çağlar ile birlikte soluduk.

Türkiye, mega projelerle gelişiyor!

Türkiye’nin her karışının ulaşılabilir kılınması için, dünyanın ilgiyle takip ettiği, ileri teknoloji ve kaynak gerektiren mega projeler hayata geçiriliyor. Mega projelerle Türkiye’nin çehresi değişiyor.

Marmaray'ın tamamlanmaması trafiği olumsuz etkiliyor!

İstanbul'un ulaşım sorununu hafifletmek için projelendirilen Marmaray'ın yarım kalması şehir trafiğini de olumsuz etkiliyor. Gebze-Halkalı arasında hizmet verecek.

Marmara'ya entegre edilen yeni hatlar ne zaman açılacak?

Milyonlarca İstanbullu'yu ilgilendiren hatlarının tamamlanması için yeni takvim belli oldu. İspanyol firma, Gebze-Pendik arası banliyö hattını bu yılın sonu, Halkalı-Kazlıçeşme'yi Eylül 2016'da, Ayrılıkçeşme-Pendik arasını 2016 sonunda bitirmeyi planlıyo

2005 yılında Marmaray'ın detaylı projesini Avusturyalılar çizecekmiş!

2005 yılında İstanbul Boğazı'nın iki yakasını birleştirecek olan, denizin 50 metre altından geçecek 1 milyar dolarlık tüp geçit projesi Marmaray'ın detaylı projesini Avusturyalı Downer firması yapacakmış.

Banliyo hatlarının 2016'da bitmesi planlanıyor!

Hızlı tren çalışmaları nedeniyle durdurulan banliyö hatları aradan uzun süre geçmesine rağmen çalışmaya başlamadı. Bakanlık, ilgili firmaya Haziran 2015'te bitmesi gereken hatların tamamlanması için ek süre verdi.

Marmaray 42 istasyonu bağlayacak!

Asya ile Avrupa kıtaları arasında deniz altından kesintisiz demiryolu ulaşımı sağlayan Marmaray, kısa sürede İstanbullular'ın vazgeçilmezi oldu. Sirkeci-Üsküdar arası ulaşımı 4 dakikaya düşüren sistemle bugüne kadar 75 milyon yolcu taşındı.

1999 yılında Marmaray için kredi bulunmuş!

1999 yılında Boğaz'a yapılması düşünülen Marmaray Projesi için Japonlar 1.2 milyar dolar (386 trilyon 400 milyar lira) kredi verecekmiş. Banliyö hatları ile istasyonların yapımı için de 1.1 milyar dolarlık kredi alınacakmış.

1998 yılında Marmaray Projesi'ne en ucuz kredi teklifini Japonlar vermiş!

1998 yılında İstanbul'da hayata geçirilmeye çalışılan Marmaray Projesi'ne en ucuz kredi teklifini Japonlar vermiş. Boğaz Demiryolu Tüp Tüneli ve 63 kilometrelik yüzeysel metronun yapımında Japon teknolojisi kullanılacakmış.

Marmaray'da günlük 274 olan sefer sayısı 333'e çıkarıldı!

Dün itibarıyla 7.00 ile 10.00 ve 16.00 ile 20.00 saatleri arasında karşılıklı olarak her 5 dakikada bir sefer yapılmaya başlandı.

Marmaray 100 insanın ömrüne eşdeğer zaman tasarrufu sağladı!

Marmaray'ın son bir yılda taşıdığı 60 milyon yolcusuna, 100 insanın ömrüne eşdeğer zaman tasarrufu sağladığı hesaplandı.

Marmaray zaman tasarrufu sağlıyor!

Marmaray son bir yılda taşıdığı 60 milyon yolcusuna, 100 insanın ömrüne eşdeğer zaman tasarrufu sağladı. Marmaray, bugüne kadar toplam 64 milyon yolcu taşıdı.

Asrın projesi Marmaray!

Asrın projesi Marmaray için sona gelindi. Marmaray projesi, yarın 29 Ekim 2013'te Üsküdar'da yapılacak bir tören ile açılacak. İşte Asrın projesi Marmaray ile ilgili merak ettikleriniz...

Marmaray ücret!

Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yılının kutlanacağı 29 Ekim Salı günü saat 15.00'te yapılacak bir tören ile Marmaray açılacak. Peki Marmaray biletleri ne kadar? İşta marmaray ücret bilgileri...

Marmaray güzergah haritası!

Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yıl dönümü olan 29 Ekim 2013 tarihinde (yarın) açılış töreni düzenlenecek olan Marmaray projesi ile Halkalı ve Gebze arası yolculuk 105 dakikaya düşecek. İşte Marmaray güzergah haritası...

Marmaray projesini kim yapıyor?

Halkalı ve Gebze arasında inşa edilen Marmaray projesi yarın Cumhuriyet'in 90. yıldönümünde yapılacak bir tören ile açılacak. Peki Marmaray projesini kim yapıyor? Marmaray inşasına ne zaman başlandı?

Marmaray hattı yarın açılıyor!

Toplamda 16,6 kilometrelik uzunluğa sahip "Asrın Projesi" Marmaray hattı 29 Ekim 2013'te (yarın) açılıyor. Marmaray metrosu ile Üsküdar ve Sirkeci arası 4 dakika olacak...

Marmaray metrosu ne zaman açılacak?

Sultan Abdülmecid'in 1860'ta ortaya attığı ve ancak 2004 yılında inşasına başlanabilen Marmaray metrosu ne zaman açılacak? Marmaray metrosu istasyonları nelerdir? İşte marmaray metrosu ve güzergahı...

Marmaray açılışı nerede?

2004 yılında temeli atılan, yarın açılışının yapılacağı ve 1 milyon yolcu taşıması hedeflenen Başbakan Tayip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımları ile gerçekleştirilecek olan Marmaray açılışı nerede yapılacak?

Depremde Marmaray'da bulunanlar gökdelende olanlardan daha güvende!

İstanbul ’un hareket halindeki nüfusu 15 milyon. Marmaray, Kazlıçeşme ’den başlayıp Ayrılıkçeşme ’ye kadar 13,6 km’lik kara bağlantıları dahil 3 milyon insanın hayatına dokunacak.

Asrın Projesi Marmaray'ın açılmasına artık saatler kaldı!

İstanbul trafiğine nefes aldıracak 'Asrın Projesi' Marmaray'ın açılmasına artık saatler kaldı. 5.5 milyar TL'ye mal olan ve 7.5'lik depreme dayanıklı proje hem teknoloji şaheseri hem de tam bir şehir müzesi...

Binali Yıldırım yarın açılacak Marmaray'ı denedi!

Bakan Binali Yıldırım, gazetelerin üst düzey yöneticileri ve köşe yazarlarına Marmaray projesini anlattı. Yıldırım ve gazeteciler, Marmaray ile Avrupa yakasından Anadolu yakasına gelip yeniden Yenikapı istasyonuna getirildi.

20 soruda Marmaray!

Marmaray’ın 13.5 kilometrelik bölümü hizmete açılıyor. Dokuz yıldır sürdürülen proje, Kazlıçeşme’yi Söğütlüçeşme’ye 15 dakikada bağlayacak, Üsküdar ile Sirkeci arası dört dakikaya inecek. Peki ‘asrın projesi’ hayatımıza ne katacak?

Kıtalararası yolculuk Marmaray'la 4 dakika sürecek!

Asrın projesi Marmaray önümüzdeki salı günü devletin zirvesinin katılacağı törenle hizmete açılacak. Üsküdar-Sirkeci arasını denizaltından 4 dakikaya indiren projeyle vatandaşlar her iki yakada metro, metrobüs ve banliyö hatlarına ulaşabilecek....

Vapur seferlerine Marmaray ayarı yapıldı!

İstanbul Şehir Hatları, 29 Ekim Salı günü açılışı gerçekleştirilecek Marmaray nedeniyle bazı vapur seferlerinde düzenleme yaptı, bazılarını da iptal etti. Şehir Hatları'ndan yapılan açıklamaya göre iptal ve düzenlemeler şöyle...

Marmaray

Marmaray Marmaray

İstanbul için kullanılan "Taşı toprağı altın" deyimi son dönemde yıldızı parlayan Altunizade mahallesi için geçerli oldu. Marmaray, ÜsküdarÇekmeköy metro ve kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirildiği Üsküdar'ın merkezi konumundaki Altunizade'de emlak fiyatları yüzde 100 oranında arttı. 19'uncu yüzyılın ikinci yarısında Altunizade İsmail Zühdi Paşa tarafından kurulan ve bu isimle anılan mahalle, Üsküdar ilçesinin emlak fiyatlarında rekortmen bölgesi haline geldi. Kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle eski dairelerin 'yok' sattığı bölgede, yeni projelerin metrekare fiyatları ise 10 bin liraları görmeye başladı.


MARMARAY DOPİNGİ

İnşaat yapacak boş arsanın olmadığı bölgenin yıldızı Marmaray'ın bitmesiyle parladı. Üsküdar'da sahil bölgeleri prim patlaması yaşarken Altunizade ve diğer mahalleler ise geleceğin prim merkezleri haline geldi. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, yapılan altyapı yatırımlarının zaten yatırımcının gözdesi olan Üsküdar ve bölgesini...