03 / 10 / 2022

Marmaray istasyonları!

Marmaray istasyonları!

2004 yılında yapımına başlanan ve yarın 29 Ekim 2013 tarihinde düzenlenecek bir tören ile açılacak Marmaray toplam 40 adet istasyondan meydana geliyor. İşte Marmaray istasyonları...Marmaray istasyonları!

Sultan Abdülmecid'in 1860'ta ortaya attığı ve ancak 2004 yılında inşasına başlanabilen  Marmaray  toplam 40 istasyondan meydana geliyor. Marmaray istasyonları ndan 3 tanesi yeraltında bulunuyor.


Banliyö hattı projesi olarak inşa edilen Marmaray'ın, Boğaziçi Köprüsü ve FSM Köprüsü'nün iş yükünü azaltması bekleniyor. 


Marmaray açılış tarihi: Marmaray Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yılının kutlanacağı gün 29 Ekim Salı günü (yarın) saat 15.00'te açılacak.


Marmaray açılışı töreni, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bazı yabancı konukların da katılımı ile Üsküdar'da yapılacak.


Marmaray istasyonları:

Gebze ve Halkalı arasında uzanan Marmaray projesinde toplam 440 araca yer veriliyor. Marmaray ile Gebze ve Halkalı arası 105, Bostancı ve Bakırköy arası 37, Söğütlüçeşme ve Yenikapı arası 12, Üsküdar ve Sirkeci arası 4 dakika olacak.


Marmaray istasyonları:

Halkalı

Mustafakemal

Küçükçekmece

Florya

Yeşilköy

Yeşilyurt

Ataköy

Bakırköy

Yenimahalle

Zeytinburnu

Kazlıçeşme

Yenikapı

Sirkeci

İstanbul Boğazı

Üsküdar

İbrahimağa

Söğütlüçeşme

Feneryolu

Göztepe

Erenköy

Suadiye

Bostancı

Küçükyalı

İdealtepe

Süreyya Plajı

Maltepe

Cevizli

Atalar

Başak

Kartal

Yunus

Pendik

Kaynarca

Tersane

Güzelyalı

Aydıntepe

İçmeler

Tuzla

Çayırova

Fatih

Osmangazi

GebzeVİDEO: Bu haberle ilgili videoyu EMLAKKULİSİ.TV'de izlemek için tıklayın.


VİDEO: Bu haberle ilgili videoyu HAVADANEMLAKVİDEO.COM'da izlemek için tıklayın.Marmaray 29 Ekim'de açılıyor!Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com

Geri Dön