Fikret İnan 'dan SİNPAşž yöneticileri hakkında suç duyurusu!

Fikret İnan 'dan SİNPAşž yöneticileri hakkında suç duyurusu! Fikret İnan 'dan SİNPAşž yöneticileri hakkında suç duyurusu!

Fi-Yapı 'nın patronu Fikret İnan SİNPAşž GYO 'dan satın aldığı ev teslim edilmeyince savcılığa suç duyurusunda bulunduFikret İnan Avukatı Nihat Eşref Dargı aracılığı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 'na verdiği dilekçede Lagün D 18 'deki İris tipi villayı 9 Kasım 2007 'de imzaladığı sözleşmeyle 574 bin 416 TL 'ye satın aldığını, evin tesliminin 30 Haziran 2010 'da hükme bağlandığını belirtti.
 
Söz verilidği tarihte evin teslim edilmediği belirtilen dilekçede 5 Ağustos 2010 'da Kadıköy 27. Noterliği vasıtasıyla ihtarname gönderildiği ve şirketin 16 Ağustos 2010 'da noter vasıtasıyla yanıt verdiğini, verdiği yanıtta evin teslime hazır olduğunu ve teslim için KDV ödenerek muhasebe ile mutakabat sağlanması gerektiğini vurguladı.
 
İnan 'ın avukatı Dargı ise önce faturanın kesilmesi gerektiğini, fatura kesildikten sonra bir sonraki ayın 26 'sına kadar faturanın ödenebileceğini belirterek SİNPAşž 'ın bu isteğini yersiz olduğunu kaydetti.
 
Avukat Nihat Eşref Dargı SİNPAşž A.şž. yetkilileri hakkında   yalan beyan, görevi ihmal ve dolandırıcılık suçlamalarıyla soruşturma açılmasını talep etti.

 

 

Tebernüş Kireçci