16 / 08 / 2022

Florya, Galatasaray’da kaldı!

Florya, Galatasaray’da kaldı!

Galatasaray, Emlak Konut'la yaptığı anlaşmayla Florya tesislerini geri aldı. Fatih Terim’in isteğini yerine getiren kulüp, karşılığında 120 milyon lira ödeyecek...Galatasaray, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile Riva- Florya konusunda yeniden anlaşma sağladı. Galatasaray yönetimi bu anlaşmayla Fatih Terim'in isteğini de yerine getirmiş oldu.

Sabah'ta yer alan habere göre; sarı-kırmızılı takım, anlaşma kapsamında Florya arazisini geri aldı. Galatasaray, Florya Metin Oktay Tesisleri'nin yer aldığı araziyi tekrar kulübe kazandırırken, Emlak Konut'a 120 milyon lira ödeyecek. 120 milyon lira vadeli ödenecek.

Anlaşmanın detaylarını, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Emlak Konut GYO yetkilileri bu sabah yapacağı basın toplantısıyla açıklayacak. Basın toplantısı 09.30'da Düşler vadisi Riva'da gerçekleşecek.

Teknik direktör Fatih Terim, sarı-kırmızılı takımın Florya'da kalması gerektiğini ve kulüp için tarihi özelliği bulunan tesisin en doğru adres olduğunu daha önce yönetime bildirmişti.