12 / 08 / 2022

Folkart Towers İzmir'in yeni kent merkezi olma yolunda ilerliyor!

Folkart Towers İzmir'in yeni kent merkezi olma yolunda ilerliyor!

A Kulenin ardından B Kule sakinlerinin de taşınmaya başlamasıyla Bayraklı İzmir'in yeni yaşam merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Folkart Towers'ta hayatın başlamasının ardından İzmir'in yeni kent merkezi daha da parlıyor.2011 yılı Nisan ayında inşaatına başlanan proje 200 metre yüksekliğinde 46'şar katlı iki kuleden oluşuyor. 2014 yılının Nisan ayında A Kulenin, Ağustos ayında B Kulenin tesliminin ardından peyzaj düzenlemelerinin tamamlanması ve çarşı bölümünde yer alan restaurant, cafe ve mağazaların açılmaya başlamasıyla Folkart Towers'ın ziyaretçi sayısı da artmaya başladı. Folkart Towers'ta hayatın başlamasının ardından İzmir'in yeni kent merkezinin yıldızı her geçen gün daha da parlıyor. Arka arkaya başlayan projeler ve patlayan talep, pek çok yatırımcının rotasını değiştirdi. Bölgede arsa fiyatları yükseldi. Alsancak Liman, Bayraklı, Salhane, Turan ve Halkapınar bölgesini kapsayan İzmir'in yeni kent merkezi, sadece yerli yatnımcmın değil, istanbul ve Ankaralı güçlü yatırımcıların yam sn-a yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladı, izmir'e yatırım yapmak isteyen dev firmalar, yüz milyonlarca dolarlık projeler hazn-lamaya başladı. Yeni kent merkezi olarak belirlenen 450 hektarlık arazide toplamda önümüzdeki 10 yıl içerisinde bölgede planlanan projeler tamamlandığında 16 milyar dolarlık yatırım yapılmış olacak. 

¦ Yılbaşı için süslendi Folkart Towers çarşısı ziyaretçilerinin günlük ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilecekleri bir sosyal yaşam merkezi olarak tasarlandı. Yılbaşı nedeniyle Alice Harikalar Diyarında konseptiyle süslenen ve ışıklandırılan peyzaj alanları misafirlerin beğenisini kazanıyor. 


Proje; ofis çalışanları, rezidans sakinleri ve çevre bölgelerde yaşayan ailelerin keyifle vakit geçü'ebileceği, beyaz yakalı kesimin konforlu birortamda iş toplantılarım yapabilecekleri ve günlük ihtiyaçlarım kolayca karşılayabilecekleri olanaklar sağlıyor. Marka karmasının oluşturulmasında yabancı ve ulusal markaların yam su-a ve İzımr ile özdeşleşmiş yerel markaların da yer almasına önem verilen projede şu anda özsüt Dodici, Simit Sarayı, Ufuk Eczanesi, Kids Park, Döner Mutfak, Alsancak Unlu Mamülleri, Mostari, Migros ve Bayram Bal Kuaför hizmet vermekte. Grete, Etçibaşı, Kahve Durağı, Sütiş Emirgan, Ugi's Bistro &Steakhouse, Starbucks, Eco Dry Kuru Temizleme ise dekorasyon aşamasında olup önümüzdeki günlerde hizmete gümeye hazırlanmaktadır.


¦ Sanat galerisi Folkart, izmir'in yeni sembolü haline gelen "Folkart Towers"ta Türkiye'nin en büyük sanat galerisini açmaya hazırlanıyor. 800 metrekare büyüklüğü ile Türkiye'nin en büyük sanat galerisi unvanım alacak olan "Folkart Sanat Galerisi'nin, alanında uzman aydınlatma, akustik ve iklimlendirme danışmanları ile çalışılarak ve uluslararası standartlarda yapımı sürmektedir. 

"Folkart Sanat Galerisi", 800 metrekare ölçüsüyle Türkiye'nin en büyük sanat galerisi unvanım kazanmakla birlikte, 80 metre yükseklikte olmasıyla da aynı zamanda da Avrupa'nın en yüksekteki galerisi unvanını da kazanmış oluyor. 7 Şubatta açılışı yapılacak olan "Folkart Sanat Galerisi"; başkanlığını Doğan Hızlan'ın yapacağı Hüsamettin Koçan, Habip Aydoğdu, Hanefi Yeter, Kemal Tufan ve Çerkeş Karadağ'ın da içinde bulunduğu bir danışma kurulu tarafından yönlendirilecektir. 

Folkart'ta pek çok ilke de imza atılıyor. Bunlardan biri de gözlük, araba, saat, elektronik, ev aletleri gibi birçok farklı alanda tanınan dünyaca ünlü Carrera markasının Türkiye'deki ilk spor kompleksini İzmir'de Folkart Towers'ta açması. Dünyanın birçok yerinde spor kompleksi işletmeciliği yapan Carrera Sports, Folkart Towers'da 3 kat kiralayarak 5 bin metrekarelik bir alana spor tesislerini kurdu. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak "öncelikle Folkart Towers fikrinin ortaya çıkıp, projenin oluşmasından itibaren katkısı olan, emeği geçen herkese çok teşekkül- ederim. Projede yer alan mimar, mühendis ve işçiler, hepsi canla başla çalıştılar ve bugünlere geldik. Bu süreçte bizim için en önemli şey İzmirlilerin desteği oldu. Onlar bize desteğini ük günden itibaren gösterdi" dedi. Alsancak Liman, Bayraklı, Salhane, Turan ve Halkapınar bölgesini kapsayan İzmir'in yeni kent merkezi, sadece yerli yatırımcının değil, yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladı.


Yeni Asır Ek