Forum İstanbul 29 Ekim'de açılıyor

Forum İstanbul 29 Ekim'de açılıyor

Multi Turkmall'un en büyük projesi Forum İstanbul 29 Ekim'de açılıyor.Forum İstanbul, mağaza karması, eğlence alanları ve hizmet anlayışı ile İstanbul'lu ziyaretçilerin yanısıra yerli ve yabancı turistler için de çekim merkezi olacak.

Türkiye'nin çeşitli kentlerinde bugüne kadar altı Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ne imza atan Multi Turkmall'un İstanbul'daki ilk projesi Forum İstanbul sonbaharda kapılarını açacak. 750 milyon Euro yatırım değerindeki Forum İstanbul, Bayrampaşa'da 495 bin metrekare bir inşaat alanına kuruluyor.

175 bin metrekarelik kiralanabilir alanı ile Avrupa'nın en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olan Forum İstanbul, toplam 280 ulusal ve uluslararası markaya ev sahipliği yapacak.

Türkiye'deki en önemli perakendecilerden oluşan geniş bir mağaza karmasına sahip olan Forum İstanbul, aralarında IKEA, Praktiker ve Tepe Home'un yer aldığı 45 bin metrekarelik ev dekorasyon alanı, Türkiye'nin ilk Saturn'ü, Teknosa, Bimeks gibi markaların başı çektiği 11 bin 500 metrekarelik teknoloji alanı; 15 bin metrekareye kurulan hipermarketler zinciri Real; Türkiye'de ilk kez açılacak olan 5 bin metrekarelik Fransız Decathlon spor markası, YKM, C&A, Marks&Spencer, Mudo, Zara gibi ulusal mağazaları, restoranları ve 5 bin araçlık otoparkı ile yalnız İstanbullulara değil, İstanbul'u ziyaret eden turistlere de hizmet verecek.

Forum İstanbul, perakende mağazalarının yanısıra Akvaryum, Forum Çocuk Dünyası, AMF Bowling, AFM Sinema ve Buz pistinden oluşan 25 bin metrekarelik eğlence alanına da ev sahipliği yapıyor.  Forum İstanbul, uluslararası standartlarda 8 bin metrekarelik dev akvaryum
Turkuazoo'ya ev sahipliği yapacak. Forum İstanbul alanı içinde kurulacak olan ve Boğaziçi Köprüsü kadar yüksekliğe sahip 60 mt. çapında dev dönme dolap ise ziyaretçilere muhteşem İstanbul manzarasını izleme şansını sunacak. Tüm bunların yanısıra yıl boyunca yerli ve yabancı grupların gerçekleştireceği sıradışı, heyecan verici, eğlenceli aktiviteleri ile Forum İstanbul başlı başına bir cazibe merkezi olacak.

Forum İstanbul 175 bin metrekare kiralanabilir alanı ile İstanbul'un en büyük alışveriş merkezi olan Cevahir Alışveriş Merkezi'nin yaklaşık iki katı büyüklüğünde olacak.

Multi Turkmall hakkında
Avrupa Gayrimenkul sektöründe lider Multi Corporation'ın Türkiye iştiraki olan Multi Turkmall, alışveriş merkezleri, ofisler ve konutu da içeren çok amaçlı projeler geliştirir, bu projelere yatırım yapar ve yönetir. Genel Merkezi Hollanda'da bulunan ve Almanya, Fransa, İspanya, İtalya gibi 17 Avrupa ülkesinde faaliyet gösteren Multi'nin projeleri yenilikçi doğaları, mimari kalitesi ve kent tasarımına duyarlılığı ile uluslararası standartlar taşır.

Multi Turkmall'un projeleri bir şehrin ya da bölgenin yeniden canlanmasında önemli rol oynar. Tasarımın yerel kültüre uygunluğunu esas alan Multi Turkmall'un projeleri bulundukları bölge ile uyum içindedir. İstanbul merkezli Multi Turkmall, 'Forum' isimli alışveriş merkezlerini kapsayan geniş portföyüyle Türkiye gayrimenkul sektöründe liderdir. Multi Turkmall'un 2006 yılında İzmir'de, 2007 yılında Mersin'de, 2008 yılında Denizli, Trabzon, Aydın ve Ankara'da açılan alışveriş merkezlerinin yanısıra, İstanbul, Antalya, Kayseri, Diyarbakır, Nevşehir ve Gaziantep gibi Türkiye'nin çeşitli illerinde inşa ve geliştirme aşamasında bulunan 16 projesi daha bulunuyor. Multi Turkmall'un halen faaliyette olan projelerinden Forum Mersin Uluslararası Alışveriş Merkezleri tarafından 2009 yılında Avrupa'nın en iyi alışveriş merkezi seçildi.

Seda Tabak/ Emlakkulisi.com

Forum İstanbul'a nasıl gidilir?