Forum İstanbul, Airfel ile soğutulup ısıtılacak

Forum İstanbul, Airfel ile soğutulup ısıtılacakAirfel, ısıtma-soğutma alanında büyük projeler gerçekleştirmeye devam ediyor.


Sanko Holding şirketlerinden Airfel, ısıtma-soğutma alanında büyük projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Bayrampaşa'da yapımı devam eden ve Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olacak Forum İstanbul'un tüm ısıtma, soğutma, havalandırma cihazları Airfel tarafından sağlanıyor.

Isıtma-soğutma, havalandırma sektörünün öncülerinden Airfel, tüketicilere hizmet vermenin yanı sıra Türkiye'nin farklı bölgelerinde önemli projelere de imza atıyor. Airfel, son olarak Bayrampaşa'da inşaatı süren ve toplamda yaklaşık 250 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nin ısıtma-soğutma, havalandırma cihazlarının teminini üstleniyor.

Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olacak Forum İstanbul'da; 5 adet her biri 4.560 Kw olan McQuay marka su soğutmalı santrifüj soğutma grubu, 4 adet 3.000 Kw Hoval marka çelik kazan ve 105 adet Airfel klima santrali kullanılacak. Airfel tarafından gerçekleştirilecek bu proje, paket olarak satışı yapılan en yüksek bedelli proje olma özelliğini de taşıyor.

Airfel, 2008 yılı sonunda açılması planlanan tesis için yaklaşık 1,5 yıl önce çalışmaya başladı. Projenin uygulanma sürecinde, mekanik taahhüt firması ile cihaz yerleştirilmesini gerçekleştirdi. Airfel, sistemlerin bir bütün olarak, verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacak uygulamalar için halen destek veriyor.

Avrupalı proje geliştirme şirketi Multi Development ve Turkmall'ın ortaklığıyla kurulan Multi Turkmall'ın hayata geçirdiği Forum İstanbul, 175 bin metrekare kapalı alana ve 5 bin 500 araçlık otoparka sahip olacak. Alışveriş merkezi; perakende ve eğlence alanlarının (festival, kültür, sanat alanları ve parklar) yanı sıra, ofis, konut ve otel bölümlerinden oluşacak. Airfel, yılda yaklaşık 30 milyon kişi tarafından ziyaret edilmesi planlanan Forum İstanbul'da keyifli bir alışveriş için ideal hava koşullarının yaratılmasını sağlayacak.