Galatasaray Riva projesinde ilk kazma bu yıl vurulacak!

Galatasaray Riva projesinde ilk kazma bu yıl vurulacak! Galatasaray Riva projesinde ilk kazma bu yıl vurulacak!

Emlak Konut tarafından ihale edilen Galatasaray Riva projesi Yılmaz İnşaat tarafından hayata geçirilecek. Çizim çalışmalarının devam ettiği projede ilk kazma bu yıl içine vurulacak...


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile Galatasaray arasında imzalanan Riva projesi sözleşmesi kapsamında hayata geçirilecek projeyi Yılmaz İnşaat üstlendi. İhale bedelinin yüzde 80'i Galatasaray'ın, yüzde 20'si ise Emlak Konut'un olacak. Mali borçlarına bir türlü çözüm bulamayan Galatasaray için Riva projesi büyük umut taşıyor. 


8 firma proje için çizim yapıyor

Galatasaray Riva projesi için 4'ü yerli 4'ü yabancı olmak üzere toplam 8 mimari firma çizim yapıyor. Çizim çalışmaları tamamlandıktan sonra Emlak Konut, Galatasaray ve Yılmaz İnşaat'ın beğenisine sunulacak. 3'lünün ortak kararı üzerine en beğenilen proje çizimi seçilecek ve çalışmalar tam gaz devam edecek. Projede kaç konut olacağı henüz belli değil. 


Kazma bu yıl vurulacak

Yer tesliminin 19 Eylül 2017 tarihinde yapıldığı Galatasaray Riva projesinde inşaat çalışmaları bu yıl başlayacak. Şantiye alanında önce tanıtım ofisi kurulacak. 

 


İhale el değiştirdi

Emlak Konut tarafından arsa satışı karşılığı gelir paylaşım işi ihalesi kapsamında satışa çıkarılan Riva arsası ihalesinde çok alışık olmadığımız bir durum yaşandı. İhaleyi 3 milyar 100 milyon TL teklif veren Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı kazanmıştı. Ancak şirket sözleşmeyi imzalamak için verilen süre içinde sözleşmeyi imzalamadı. Böylece ihale en yüksek teklifi veren ikinci firma olan Yılmaz İnşaat'a kaldı. 

 


Galatasaray Riva geliri ile borçlarını kapatıyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek geçtiğimiz ay Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü'nün Olağanüstü Genel Kurul toplantısında konuşma yapmıştı. Riva arsası için Emlak Konut'tan 341 milyon TL aldıklarını ifade eden Özbek şunları söylemişti; "Hesaplarımıza 41 milyon TL faiz geldi. Biz aldığımız 341 milyon TL’den 315 milyon TL’yi Sportif A.Ş’ye koyduk. Sportif A.Ş de 1 dakika beklemeden mevcut borçlar için bankalara aktardı. "

 

 

Esra Nur AÇKI/Emlakkulisi.com