Galatasaray'a Ada ve 15 bin kişilik salon müjdesi!

Galatasaray'a Ada ve 15 bin kişilik salon müjdesi!

Dursun Özbek döneminde kepçe sokulup yıkılan Galatasaray Adası’nda belirsizlik sona eriyor. 15 bin kişilik spor salonu için geri sayım başladı...


Dursun Özbek döneminde kepçe sokulup yıkılan Galatasaray Adası’nda belirsizlik sona eriyor.. Yapılan son pan kurulunda “Adayı asla sattırmayız. Ada bizim yönetimimiz döneminde mutlaka, hukuken ve fiziken eski günlerine dönecek” diyen Başkan Mustafa Cengiz’in, mahkemelik olunan işletmeci ile anlaşmaya vardığı belirtildi. 

Yapılan anlaşmaya göre Galatasaray Adası’nın havuz tarafının 20 Temmuz’da açılması planlanıyor. Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre aynı zamanda açık alandaki en az bir restaurantın da yeniden hizmete alınması planlanıyor. 

Adanın üstü kapalı olan diğer tarafı ise tamamen yıkıldığı için yetişmiyor. Önümüzdeki günlerde Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in bizzat resmi açıklamayı yapacağı belirtiliyor. 

Salon için geri sayım

Başkan Mustafa Cengiz, kısa vadede Galatasaray spor salonuyla ilgili de müjdeyi vereceği belirtiliyor.  Dursun Özbek yönetiminin tüm prosedürlerini tamamladığı ve gerekli izinleri alınan spor salonu için sponsorluk görüşmelerinde de son aşamaya gelindi. 15 bin kişilik kapalı spor salonu, Türk Telekom Stadı’nın hemen yanına inşa edilecek.