Galatasaray'ın Aslantepe'si Ağustos'ta kombine için hazır olacak

Galatasaray'ın Aslantepe'si Ağustos'ta kombine için hazır olacakGalatasaray'ın yeni stat projesindeki 3 aylık gecikme nedeniyle eleştirilen Eren Talu'ya, Bakan Yıldırım'dan destek geldi.


Seyrantepe'deki stat çalışmalarını dün yerinde inceleyen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Eren Talu'dan çalışmalarla ilgili brifing aldı. Galatasaray'ın Proje ve Finansmandan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi'nin de bulunduğu görüşmede stadın ulaşım çalışmaları gündeme geldi.

Bağlantı yolları da bitmeli

Stadın sadece Galatasaray için değil Türkiye'nin dünya çapındaki spor organizasyonları için de önemli olduğunu ifade eden Yıldırım, stada ana ulaşım bağlantısının eşzamanlı olarak bitirilmesinin gereğine dikkat çekti. Yıldırım, bu kararı belediye,  TOKİ  ve karayollarının vermesi gerektiğini söyledi. Yıldırım, görüşmenin ardından inşaat alanını yanına Eren Talu'yu çağıran Bakan Binali Yıldırım, "Arkadaş üzülme, işinin yarısı bitmiş" diyerek destek çıktı. 3 aylık gecikmenin kendilerinden kaynaklanmadığını belirten Eren Talu ise, "Mimar Mete Arat'tan gelen projeler uygulama projesi değil, bir konsept proje. Uygulama projesi hazırlanma işi, TOKİ tarafından bizden istendi. Bu biraz vakit aldı. Ayrıca zemininin beklenmeyen çürüklüğünden dolayı otopark blokunda yaptığımız değişiklik için onay almak uzun sürdü. Bundan dolayı biz 30 Mayıs tarihinden sonra beton dökmeye başladık" diye konuştu. Talu, yabancı ortak konusunda da "Ortağımız, TOKİ'nin bize verdiği 30 günlük süre içinde gerekli şartları yerine getirecek" açıklamasını yaptı.

'Bizim işimiz sorun çözmek'

Bir gazetede Talu'yu eleştiren ifadelerinin yayımlandığının hatırlatılması üzerine konuşan Işın Çelebi şöyle konuştu; "Bizim işimiz üzüm yemek, bağcı dövmek değil ki. İşimiz sorun çözmek. Mühim olan 2009'da stadın açılması"