Garanti BBVA konut kredisi faiz oranları düştü!

Garanti BBVA konut kredisi faiz oranları düştü! Garanti BBVA konut kredisi faiz oranları düştü!

Garanti BBVA konut kredisi faiz oranlarında bir indirim daha uyguladı. Banka indirimle beraber konut kredisi faizlerini 6 puan daha düşürdü...Arka arkaya faiz indirimleri gerçekleştiren Garanti BBVA Temmuz ayında üçüncü kredi faiz indirimini uyguladı. Banka en son 5 Temmuzda 9 puan faiz indirimi yapmıştı. Bugün gerçekleşen 6 puanlık indirim sonrasında ise bankanın konut kredisi faizleri yüzde 1.65’e kadar düştü.

Garanti Konut Kredisi Faiz Oranları

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Garanti Bankası faiz indirimi sonrası 5 yıl vadeye kadar 1.75 faiz oranı sunuyor. 10 yıl vadede ise faiz oranları yüzde 1.65’e düşüyor. Banka 10 yıl üzerinde 20 yıl vadeye kadar ise yüzde 1.95 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor.

Garanti Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası’ndan 100.000 Tutarlı 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 1.920 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 230.000 TL’ ye karşılık geliyor.

Konut Kredisine Ek Masraflar

Garanti Bankası konut kredisine ek olarak en fazla 3000 TL ekspertiz ücreti, 225 TL taşınmaz rehin ücreti ve kredinin yüzde 0.5’i kadar kredi tahsis ücreti alıyor.