Garanti BBVA konut kredisi faizleri yükseldi!

Garanti BBVA konut kredisi faizleri yükseldi! Garanti BBVA konut kredisi faizleri yükseldi!

Garanti BBVA konut kredisi faizlerinde artışa gitti. Bankanın konut için kredi faiz oranları 4 puan yükseldiGaranti BBVA Mart başında aylık yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyordu. Banka geçtiğimiz hafta faizlerini önce yüzde 1.01’e çıkardıktan sonra yeniden indirme giderek yüzde 0.99 olarak uygulanmaya başlamıştı.

Garanti Bankası indirimin ardından bir faiz artırımı daha yaparak 200.000 TL’ ye ve 10 yıl vadeye kadar faizlerini yüzde 1.03’e çıkardı.

Kredipazarı'nda yer alan habere göre; banka 10 ile 15 yıl arası vadelerde ise yüzde 1.23 faiz oranı sunuyor. Faiz artışının ardından bankanın yıllık kredi maliyet oranı yüzde 14 oldu.

Bankanın faiz oranlarındaki dalgalanma son haftalarda oldukça hareketli olan dolar kurunun etkili olduğu düşünülüyor. Kur kısmi düşüşünün ardından son haftada yeniden yükselişe geçerek bugün 6.50’yi aşıp son 19 ayın en yüksek seviyesine yerleşti.

Garanti Konut Kredisi Hesaplama

Garanti BBVA’nın güncel faiz oranları ile 100.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin 5 yıl vade için aylık taksitleri 2.250 TL’ ye denk geliyor.