Gayrimenkule para yatırmanın tam zamanı!

Gayrimenkule para yatırmanın tam zamanı! Gayrimenkule para yatırmanın tam zamanı!

İzmir Emlak ve Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu gayrimenkul sektörüne dair değerlendirmelerde bulundu. Mesut Güleroğlu: "Gayrimenkule para yatırmanın tam zamanı" dedi...Emlak sektöründe durağan geçen bir dönemin geride kaldığını belirten  İzmir  Emlak ve Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu;  "Fiyatlar iki yıl öncesine göre yüzde 25-30 düşük. Gayrimenkule para yatırmanın tam zamanı" diye konuştu.

Yeni Asır'da yer alan habere göre; İzmir Emlak ve Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu emlak sektörüne dair değerlendiremlerde bulundu. Gayrimenkul sektöründe durağan geçen bir dönemin geride bırakıldığına vurgu yapan, Güleroğlu ; "Fiyatlar iki yıl öncesine göre yüzde 25-30 düşük. Gayrimenkule para yatırmanın tam zamanı" dedi.

İzmir'in gelişen bir il olduğuna dikkat çeken Güleroğlu, "Bornova ve Buca, konut alışverişinin en çok yapıldığı yerler. Hastane ve üniversitelerin bulunduğu bu ilçelerde öğrenciler 1+1 evde oturuyorlar" diye konuştu. Özellikle Alsancak, Urla, Çeşme ve Alaçatı'da konut sektörünün belli bir doyuma ulaştığını belirten Güleroğlu, İstanbul ve Ankara'dan gelen yatırımcıların yatırımlarını tamamladığını belirtti. Güleroğlu şöyle devam etti: "İki yıl önce dövizin bu kadar artmadığı dönemde Buca'da 1+1 konut 170- 180 bine satılıyordu. Rakamlar 130'a indi, ama yavaş yavaş yukarı doğru tırmanıyor. Çünkü talep yükselişe geçti. Genel anlamda gayrimenkul şu an ucuz. Konut kredi faiz oranları biraz daha geriler, mevduat faizlerine fren gelirse gayrimenkul sektörünün önü açık. 2020'de de ikinci 6 aylık dilimde bunu bekliyoruz."

Konut satışları 2020'de yeniden yükselişe geçecek!