30 / 06 / 2022

Konut almanın tam zamanı!

Konut almanın tam zamanı!

Ev almayı düşünen vatandaşlar faizlerde düşüş beklerken, Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, “Konut yatırımının tam zamanı. Bugün alanlar yüzde 200 kazanabilir” diye konuştu.Banka kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenler faiz oranlarının düşmesini bekliyor. Gayrimenkul şirketlerinden vatandaşlara konuta yatırım çağrısı yapıldı. Yeni Asır Gazetsi'nde yer alan habere göre; Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, konut yatırımının tam zamanı olduğunu vurgulayarak "Bugün gayrimenkul yatırımı yapan, her zamankinden çok daha kazançlı çıkacak" açıklamasında bulundu.

GÜVENİMİZ TAM

Avcılar İnşaat, kuruluşunun 30. yılında 925 milyon liralık 3 büyük yatırıma imza atacak. Ofis- Konuk-Alışveriş Merkezinden meydana gelen Avcılar Exclusive Bayraklı ise 500 milyon lira yatırımla inşa edilecek. Gökdelenler Bölgesi'nde yatay mimari projeye sahip 8 katlı Avcılar Exclusive Bayraklı'da, geçen ay yapılan tanıtımın ardından zemin altı 1. kat inşaatı tamalandı, ikinci kat çalışmalarına ise start verildi. Sektörde yapılan maliyet artışınının yüzde 46'ya ulaştığını, buna karşın böylesine yüksek orandaki artışı, satış fiyatlarına yansıtmadıklarını söyleyen Avcı, "Birikimlerimizi farklı enstrümanlarda değerlendirsek daha çok kazanacakken biz 'işimizi' yapmayı seçtik, ülkemize değer katan, yatırımcısına kazandıran projeler üretmeyi seçtik" ifadelerini kullandı. Tüm projelerinde daha çok kazanmak yerine istihdam yaratmayı hedeflediklerini kaydeden Avcı, şu açıklamalarda bulundu:

"Projelerimizi banka kredisi kullanmadan, tamamen öz sermayemizle gerçekleştiriyoruz. Üç projemizle 600 kişiyi istihdam etmiş olacağız. Bu bizim yatırımcımıza, sektörümüze ve ülkemize olan güvenimizin göstergesidir."

ALTIN FIRSAT

Sektördeki durgunluğun yatırımcı için de büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Avcı, "Bu yatırım için aslında şu an en iyi zaman. Çünkü konut fiyatları son derece uygun. Gayrimenkuller değerinin altında satışa sunuluyor, bir kaç ay sonra faiz oranları düşünce, konut fiyatları olması gereken fiyata yükseldiğinde, bu fırsatı değerlendirenler yüzde 200 kazançlı olacak" dedi.

YATIRIMCILAR ACELE ETSİN

Projelerinde yüzde 1'in altına oranlara kredi fırsatı sunduklarını anlatan Avcı, "Bu yatırımcıya çok avantaj sağlıyor. Önümüzdeki günlerde konut faiz oranları yüzde 1'lere düşerse piyasalar hareketlenecek ve konut fiyatları yükselişe geçecektir. Biz zaten yüzde 1'in altında bu fiyatlara kredi kullandırıyorken gerçek alıcı ve yatırımcılar ellerini çabuk tutmalı" şeklinde konuştu.