Gaziantep Akkent Semt Pazarı'nın inşaatı devam ediyor!

Gaziantep Akkent Semt Pazarı'nın inşaatı devam ediyor!

Vatandaşların ve esnafın rahat ve huzurlu bir ortamda alışverişlerini yapması için değişik bölgelerde 6 adet semt pazarı yaparak hizmete sunan Gaziantep Şahinbey Belediyesi, Akkent Mahallesi’nde yapımına başladığı semt pazarını tamamlıyor...
Şahinbey Belediyesi, Akkent Mahallesi'nde yapımına başladığı semt pazarını hızlı bir şekilde tamamlıyor Mehmet Tahmazoğlu Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde semt pazarlarına yenileri ekleniyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Esnafımızın ve vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde alışverişlerini yapması için Güneş, Deniz, Kılmçoğlu, Hoşgör, Şahinbey Köy Pazarı ve İstiklal semt pazarları olmak üzere 6 adet semt pazarını hizmete sunduk. 

Akkent ve Narlıtepe mahallelerimizdeki pazar yerlerimizin inşası devam ediyor. Tamamlandığında 8 adet semt pazarı yapmış olacağız" dedi. 


ÇOK YÖNLÜ PAZARLAR

 Akkent Mahallesi'nde bulunan semt pazarının 3 bin 800 metrekare büyüklüğünde olacağını kaydeden Tahmazoğlu, "İçerisinde zabıta noktası, tuvaletler, mescit ve çay ocağı bulunacak. Semt pazarlarımızı çok yönlü olarak kullanıyoruz. Pazar yerlerimiz hafta da bir gün pazar olarak kullanılıyor. Diğer günlerde otopark, kurban bayramlarında kurban kesim yerleri ve yaz ayların da kültürel etkinliklerde kullanıyoruz. Vatandaşlarımızda buralara oldukça ilgi gösteriyor" diye konuştu. 


Sabah Güney